Protest rolników w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Protest rolników. We wtorek i środę w Elblągu duże utrudnienia w ruchu

2024-02-19 14:48

W związku z zaplanowanym na obwodnicy Elbląga protestem rolników, we wtorek (20.02) od godziny 10.00, do środy (21.02), do godziny 10.00, w mieście i na drogach dojazdowych wystąpią utrudnienia w ruchu i zmiany w jego organizacji.

Utrudnienia w Elblągu

Protest odbywać się będzie na węźle Elbląg Południe, na drodze krajowej S7. W związku z tym odcinek drogi krajowej S7 między węzłem Elbląg Wschód a węzłem Elbląg Zachód będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów (z wyłączeniem służb ratunkowych). Ruch pojazdów będzie odbywał się wytyczonymi przez Policję objazdami przez miasto. Z pewnością będzie to powodować utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do zaleceń służb i tymczasowych oznaczeń. Jeżeli jest to możliwe, to apelujemy o unikanie w te dni podróży.  Osoby, które tego dnia będą przemieszczały się po Elblągu prosimy o wcześniejsze rozplanowanie podróży i wzięcie pod uwagę przewidywanych utrudnień w ruchu, związanych z koniecznością zmiany trasy, zwiększoną ilością pojazdów przejeżdżających przez miasto, jak i możliwymi opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej.  W przypadku, gdy mamy stawić się w danym miejscu na określoną godzinę, np. wizyta u lekarza, warto wyjechać odpowiednio wcześnie. To samo dotyczy wyjazdów poza miasto - szczególnie drogą S7 w kierunku Gdańska i Warszawy, gdzie również w innych miejscowościach zaplanowane są w tych dniach protesty. Prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności oraz o bieżące śledzenie komunikatów medialnych zarówno w skali miasta jak i kraju.

Protest także na Żuławach

Protestują także rolnicy z Żuław. We wtorek, w całym kraju, odbędzie się rolniczy protest przeciwko napływowi towarów rolnych z Ukrainy oraz europejskiemu Zielonemu Ładowi. Jedna z jego akcji odbędzie się na odcinku trasy S7, na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego, Ciągniki staną na obu pasach jezdni w miejscowości Kmiecin. Protest w tym miejscu ma potrwać od 20 lutego do 10 marca. Rolnicy będą protestowali całą dobę, ale co dwie godziny będą na godzinę odblokowywać ruch. We wtorek Protest odbędzie się także w Elblągu. Tu zablokowany będzie węzeł Elbląg-Południe, a ruch będzie poprowadzony przez miasto. będą korki.

Protestują także w Malborku

Utrudnienia także nad Nogatem. We wtorek, w całym kraju, odbędzie się rolniczy protest przeciwko niekontrolowanmy napływowi towarów rolnych z Ukrainy oraz europejskiemu Zielonemu Ładowi. Jedna z jego akcji odbędzie się także w Malborku. Tu protest odbędzie się we wtorek od 10.30 do 14.30. Będzie miał formę powolnego przejazdu ciągników rolniczych głównymi ulicami miasta. Po nimi rolnicy pojadą dołączyć do protestujących którzy będą blokować drogę S-7 w miejscowości Kmiecin. Protest odbędzie się także w Elblągu. Tu od 10 we wtorek do 10 w środę, zablokowany będzie węzeł Elbląg-Południe, a ruch pojazdów poprowadzony będzie przez miasto.