prezydent

i

Autor: fanpejdż Miasto Elbląg

Prezydent Elbląga anulował zarządzenie o lojalności urzędników

2022-12-14 12:42

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Elblągu dostali do zaakceptowania zaktualizowany kodeks etyki. Pojawił się w nim nowy zapis o obowiązujących zasadach lojalności. Zgodnie z nim urzędnicy nie mogą wyrażać publicznie i prywatnie opinii, które mogą zaszkodzić pozytywnemu wizerunkowi Urzędu i jego pracownikom.

Zgodnie z kodeksem każdy kto jest zatrudniony w Urzędzie nie powinien nawiązywać rozmów na temat sfery życia prywatnego przełożonych, współpracowników, podwładnych i klientów. W rozporządzeniu znaleźć też można zapis o tym, że pracownicy urzędu ponoszą odpowiedzialność porządkową i dyscyplinarną za naruszenie zasad Kodeksu Etyki.

Po tym jak pracownicy Urzędu Miejskiego otrzymali do podpisania Kodeks Etyki, przez media przetoczyła się gorąca dyskusja. Opinię publiczną bulwersowały m.in. zapisy o zakazie negatywnego komentowania działań urzędu i współpracowników, również w wypowiedziach prywatnych. W przypadku nie przestrzegania zasad pracowników obowiązywać miała odpowiedzialność dyscyplinarna. Wątpliwości mieszkańców skłoniły prezydenta do wycofania się z zarządzenia.

Narkotyki i ugodzenie nożem. Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Krakowie
Sonda
Będziesz oglądać wspólny występ Dody i Maryli Rodowicz na sylwestrze Polsatu?