dzień ziemi

i

Autor: UM Elbląg

Posadzą magnolię, śliwę i świerk serbski. Tak Elbląg będzie świetował Dzień Ziemi

2023-04-18 12:43

Dzień Ziemi przypomina nam wszystkim o szacunku do Planety, na której żyjemy i do otaczającej nas przyrody. W Elblągu, uważanym za miasto z dużą ilością zieleni i parków, chcemy w najbliższy czwartek i piątek, tuż przed sobotnim Dniem Ziemi, zrealizować kilka proekologicznych wydarzeń.

Eko nagrody

W Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w najbliższy czwartek, 20 kwietnia o godz. 9.00, odbędzie się wręczenie nagród uczniom i uczennicom zaangażowanym w działalność ekologiczną w naszym mieście. Będzie to zarówno okazja do nagrodzenia najaktywniejszych młodych przyrodników, jak i zaprezentowania ich pomysłów szerszemu gronu. W ramach wydarzenia Departament Ochrony Środowiska UM przedstawi także prezentację dotyczącą ochrony środowiska, w oparciu o którą odbędzie się później turniej ekologiczny dla klas 6-8 elbląskich szkół podstawowych.

Drzewa dla kolejnych pokoleń

Natomiast w piątek, 21 kwietnia, również o godz. 9.00 w Przedszkolu nr 18 przy ul. Mielczarskiego odbędzie się wspólne sadzenie drzew z udziałem dzieciaków z przedszkola wraz z prezydentem Elbląga. Magnolia, śliwa i świerk serbski posadzone zostaną zarówno na terenie Przedszkola nr 18, jak i pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 14.  

Na zielono – prezentujemy mapę nasadzeń

Tuż po posadzeniu drzewek, w Przedszkolu nr 18 zostanie zaprezentowana internetowa mapa nasadzeń, na której oznaczono zrealizowane i wciąż realizowane nasadzenia drzew i krzewów na terenie Elbląga. Przy okazji zaprezentowane zostaną statystyki miejskich nasadzeń. Mapa dostępna będzie od 21 kwietnia br. pod specjalnym linkiem.

Jechała hulajnogą po DTŚ w Gliwicach
Sonda
Czy stosujesz recykling w swoim domu?