Wieża katedralna w Elblągu

i

Autor: Muzeum w Elblągu Wieża katedralna w Elblągu

Ponad 350 stopni. Wieża widokowa w Elblągu czeka na gości

2021-05-06 17:03

Od 11 maja do 15 października możliwe będzie zwiedzanie tarasu widokowego na wieży Katedry p. w. Świętego Mikołaja w Elblągu. Obsługę zwiedzających zapewnia Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Katedra św. Mikołaja jest jedną z najwyższych świątyń w Polsce - wysokość wieży wynosi 97 m. Wprawdzie taras widokowy jest zlokalizowany nieco niżej - na wysokości 67,08 - jednak mimo to zapewnia niezapomniany widok na całe miasto i okolice. Dotarcie do niego wymaga pokonania 365 schodów, dlatego wybierając się na wieżę warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie.

Wstęp na taras jest odpłatny – za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy - 4 zł.

Wieża udostępniana jest w dniach:

wtorek – piątek, w godzinach: 10.00 - 17.00,

sobota, w godzinach: 10.00 - 14.00,

niedziela, w godzinach: 14.00 - 17.00.

Oczekujący na zwiedzanie będą mogli obejrzeć przygotowaną przez Kulturstiftung der Deutschen Vertriebenen z Bonn wystawę Architektura ceglana na pobrzeżu Bałtyku. Ekspozycja prezentuje aktualny stan badań historyków architektury, historyków i archeologów nad średniowieczną architekturą ceglaną, jej zasięg geograficzny, rodzaje budowli i zagadnienia technologiczne.

Podczas wizyty w wieży należy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczkami ochronnymi, dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu bezpiecznego dystansu między osobami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE