Ultrawysoczyzna

i

Autor: Ultrawysoczyzna

SPORT

Ponad 1000 biegaczy ponownie opanuje Elbląg i Tolkmicko. Wkrótce Ultrawysoczyzna

2024-04-09 14:56

Już tylko kilka dni pozostało do trzeciej edycji Meble Wójcik Ultra Wysoczyzny, jednej z największych imprez tego typu w Polsce. Na trasie w Elblągu i Tolkmicku spotka się ponad 1000 biegaczy, gotowych zmierzyć się z leśnymi ścieżkami Wysoczyzny Elbląskiej.

Ultrawysoczyzna już wkrótce

Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna to wyjątkowa impreza biegowa, oferująca cztery różne dystanse: Ryk Jelenia (80 km), Wycie Wilka (54 km), Kwik Dzika (24 km) oraz Pisk Lisa (13 km). Trasy prowadzą przez najpiękniejsze zakątki Wysoczyzny, m.in. Bażantarnię, Jelenią Dolinę, Lasy Kadyńskie, Kadyny oraz Szwajcarię Próchnicką. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich zaangażowane są w organizację wydarzenia, serwując zawodnikom na punktach odżywczych regionalne przekąski, natomiast zespoły ludowe, takie jak Sasanki oraz Wysoczanki, zapewnią atmosferę rywalizacji. Dodatkowo, w miasteczku zawodów (w okolicach Restauracji Myśliwskiej) przewidziane są atrakcje dla dzieci - biegi Wysoczyzna Junior oraz zabawy i animacje.

"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani nadchodzącą trzecią edycją Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna. To nie tylko szansa dla pasjonatów biegania ultra do rywalizacji, lecz również doskonała okazja do poznania uroków Wysoczyzny Elbląskiej. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób dołącza do naszej społeczności biegaczy, co sprawia, że nasza impreza staje się coraz bardziej popularna." - powiedział Piotr Matkiewicz, Event Director Labosport Polska. „Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i rywalizacja przebiegnie w przepięknej wiosennej aurze, ukazując całe piękno regionu” – dodaje organizator.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2022 roku i od tamtej pory zyskuje coraz większą popularność wśród środowiska biegaczy ultra. W zeszłym roku Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna zajęła 7. miejsce w rankingu największych imprez tego typu w Polsce, pomimo konkurencji festiwali biegowych trwających kilka dni w górach.

Na listach startowych tegorocznej edycji znajduje się prawie 1000 zawodników z całego kraju. Nadal istnieje możliwość zapisu na dystanse Ryk Jelenia (80 km), Wycie Wilka (54 km) oraz Pisk Lisa (13 km). Trasy zostały nieznacznie zmodyfikowane, aby zapewnić biegaczom unikalne doznania związane z charakterystycznymi miejscami Wysoczyzny, takimi jak Winnica Kadyny, Folwark Kadyny (w tym pałac Cesarza Wilhelma II), schody klasztorne w Kadynach czy Dąb Hoggo w Lesie Ceglanym.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników biegania do udziału w trzeciej edycji Meble Wójcik Ultra Wysoczyzny, obiecując niezapomniane przeżycia zarówno podczas rywalizacji, jak i odkrywania piękna okolic Wysoczyzny Elbląskiej.

Szczegóły wydarzania na stronie.