pomoc Ukrainie

i

Autor: KMP ELBLĄG

Policyjny kapelan z pomocą dla Ukrainy

2022-07-18 9:12

Do Ukrainy trafił transport pomocy organizowany przez księdza dr Waldemara Maliszewskiego Kapelana Policji Garnizonu Elbląskiego.

Wymieniony transport humanitarny to część całej akcji związanej z pomocą dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie Biskup Elbląski Jacek Jezierski mianował księdza Maliszewskiego Koordynatorem ds. uchodźców i pomocy Ukrainie. We współpracy z Wojewodą Pomorskim oraz Wojewodą Warmińsko-Mazurskim udało się taką pomoc zorganizować.

- Od początku szukaliśmy kontaktu z 10 Brygadą Szturmową z Kołomyi – mówi ksiądz Maliszewski, który powrócił z kolejnym transportem z Ukrainy. – Z tego miasta gościmy u siebie uchodźców. Są to kobiety, których mężowie walczą w tej właśnie jednostce.

Brygadzie z Kołomyi przekazano m.in. mundury, buty, bieliznę, hełmy oraz skondensowaną żywność oraz opatrunki. Była to kolejna pomoc humanitarna i na pewno nie ostatnia.

Trzyosobowa rodzina zginęła w wypadku pod Szuszalewem na Podlasiu. Katarzyna, Tomasz i Kacperek spoczęli w jednym grobie na cmentarzu w Różanymstoku
Sonda
Do jakiego miasta wybierasz się na Męskie Granie?