Rajd rowerowy

i

Autor: KMP ELBLĄG

Pokonali ponad 830 kilometrów i zebrali ponad 16 tys. złotych

2021-07-29 11:55

Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi objechała region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Pokonali ponad 830 kilometrów i odwiedzili wszystkie powiaty. Kwota, jaką udało się zebrać to ponad 16 tys. złotych

Zakończył sie II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur, wspierający dzieci i wdowy po poległych policjantach. Organizację tego przedsięwzięcia wsparł Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie oraz sponsorzy.

Rowerzyści wystartowali sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Stałą ekipę rajdu stanowiło 14 osób, lecz cała akcja miała charaktrer otwarty, więc każdy mógł się do niej przyłączyć. Podczas 4 dni rajdu uczestnicy pokonali ponad 830 kilometrową trasę i odwiedzili wszystkie powiaty w naszym regionie. Celem całego przedsięwzięcia było uczczenie pamięci po poległych funkcjonariuszach oraz uzmysłowienie innym ludziom, że służba w Policji wymaga wiele poświęceń, w tym narażenia swojego życia i zdrowia w celu ratowania innych ludzi.

Podczas tegorocznego rajdu udało pobić się zeszłoroczny rekord i zebrać ponad 16 tys. złotych! Nie jest to jednak ostateczna kwota jaka trafi na konto fundacji. Cały czas trwa aukcja internetowa na której zainteresowani mogą wylicytować książki Czesława Langa i koszulki z Tour de Pologne 2020 roku, które otrzymaliśmy od organizatora imprezy. Zebrane podczas licytacji pieniądze również wesprą Fundację Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach.

Kuźnica. KAS przechwyciła nielegalne papierosy warte 9 mln zł

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]