Wielkanocny Jarmark w Światowidzie

i

Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Pogrzeb Żuru i Śledzia. Wielkanocny Jarmark w elbląskim Światowidzie

2024-03-20 10:28

Zgodnie z tradycją, przed świętami wielkanocnymi, w Światowidzie, odbędzie się Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej Pogrzeb Żuru i Śledzia. W tym roku swoje wyroby zaprezentuje prawie 100 wystawców. Impreza odbędzie się w niedzielę, 24 marca w godz. od 10:00 do 17:00. Wstęp wolny.

Wielkanocny jarmark Pogrzeb Żuru i Śledzia w Światowidzie

Na stoiskach będą prezentowane produkty żywności naturalnej i tradycyjnej, dekoracje świąteczne, różnego rodzaju pamiątki, rzeźby, ceramika oraz ozdoby nawiązujące do tradycji wielkanocnych.

Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu pochwalić się może wieloletnią tradycją. Idea wydarzenia jest niezmienna od lat. Jako organizatorzy staramy się w różnorodnych formach wspierać lokalnych twórców. Impreza jest jedną z wielu okazji do spotkania z rękodziełem i dziedzictwem kulturowym Warmii i Mazur.

- Mam nadzieję że tegoroczna edycja Jarmarku, która odbędzie się aż w trzech lokalizacjach w „Światowidzie” (sala widowiskowo-sportowa, hol dolny i hol główny), spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Prezentowane przedmioty i wyroby będą nawiązywać do tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, nie będziemy prezentować produkcji masowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i regionu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Termin i miejsce | 24 marca 2023 r. (niedziela), godz. 10:00-17:00, sala widowiskowo-sportowa, hol dolny i górny (CSE „Światowid” w Elblągu), wstęp wolny

Wielkanocny Jarmark w Światowidzie

i

Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid