zrzutka

i

Autor: zrzutka.pl

Pogorzelcy z Jegłownika otrzymali pierwszą pomoc, w sieci trwa zbiórka pieniędzy

2023-09-21 11:44

Stan poszkodowanych w pożarze w Jegłowniku jest stabilny, pogorzelcy otrzymali już pierwszą pomoc. W zdarzeniu ucierpiało 9 osób. Cztery trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Jedno dziecko zostało przewiezione do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, a jedno otrzymało pomoc w szpitalu przy Komeńskiego.

Osoby dorosłe zostały rozwiezione do placówek w Gdańsku i Olsztynie. Budynek, w którym wybuchł ogień nie nadaje się do zamieszkania. Pogorzelcy otrzymali propozycję zamieszkania w lokalach we wsi Jasionno. Z kolei mieszkańcy zosrganizowali zbiórkę pieniędzy na stronie zrzutka.pl. Publikujemy treść apelu. tutaj można pomóc

Serce naszej społeczności jest obecnie ciężko obciążone tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce w nocy (19-20.09.23) z wtorku na środę w Jegłowniku, województwo warmińsko-mazurskie. Pożar w jednym z budynków mieszkalnych doprowadził do dramatycznych wydarzeń, w których ucierpiało dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci.

Matka i jej trójka dzieci, aby uratować swoje życie, byli zmuszeni skoczyć z trzeciego piętra płonącego budynku. Ich odwaga w obliczu zagrożenia jest nie do opisania, jednakże odnieśli poważne obrażenia w wyniku tego dramatycznego skoku.

Strażacy z całych sił walczyli z żywiołem przez wiele godzin, aby opanować pożar. Niestety, budynek uległ znacznym zniszczeniom, a dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci, trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami, w tym poparzeniami i urazami. Stan całej rodziny jest krytyczny, a dzieci potrzebują specjalistycznej opieki medycznej.

Jako społeczność jesteśmy teraz wezwani do pomocy. Te rodziny potrzebują naszej wsparcia w tym trudnym czasie. Nasza zbiórka pieniędzy ma na celu zapewnić im niezbędną pomoc finansową na opiekę medyczną, leczenie i rekonwalescencję. Każda złotówka, którą przekażesz, będzie kroplą wsparcia dla tych, którzy stracili swoje domy i stoją teraz przed wyzwaniem powrotu do normalności. 

Prosimy o wsparcie naszej akcji, abyśmy mogli razem pomóc tym rodzinom w trudnych chwilach. Twój dar będzie znaczył wiele dla nich i przyniesie nadzieję na lepszą przyszłość.

Dewajtis. Za kulisami serialu. Tak kręcono sceny w dworze w Skomontach