Choinka od elbląskich leśników

i

Autor: Nadleśnictwo Elbląg Choinka od elbląskich leśników

Po choinkę tylko do punktu sprzedaży. Albo do leśnika

2020-12-21 16:30

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Obiektem zainteresowania są także świąteczne drzewka. Elbląscy leśnicy przypominają - samodzielne wycinanie drzewek z lasu jest karalne. Niedozwolonej jest także ścinanie gałązek na świąteczne potrzeby.

Legalną choinkę można kupić od samych leśników. Sprzedaż prowadzona jest w elbląskich leśniczówkach i w Nadleśnictwie. Można też ją kupić w kilkunastu puntach sprzedaży na terenie miasta.

Choinki, które można nabyć w Nadleśnictwie Elbląg powstają głownie na specjalnie zakładanych plantacjach choinkowych, między innymi w miejscach gdzie i tak nie mógłby rosnąć las np.: pod liniami energetycznymi. Większe choinki, powyżej 3 m wysokości, pozyskiwane są przy okazji prac pielęgnacyjnych w młodnikach, które polegają na przerzedzaniu lasu, celem dostarczenia pozostałym drzewom większej ilości światła, wody i przestrzeni życiowej. W związku z czym wycinanie drzewek nie odbywa się ze szkodą dla lasu.

Przypominamy, w okresie przedświątecznym prowadzone są kontrole na terenach leśnych pod kątem pozyskiwania z nich choinek. Źródła pochodzenia świątecznych drzewek sprawdzane są także w punktach ich sprzedaży. Warto więc zapytać sprzedawcę o pochodzenie choinki, aby nie kupować kradzionych drzewek lecz pochodzących z legalnych plantacji choinkowych.

W bieżącym roku w Nadleśnictwie Elbląg choinki będzie można nabyć do 24 grudnia (lub do wyczerpania zapasów) przy leśniczówkach po wcześniejszym kontakcie telefoniczny z leśniczym (numery do leśnictw). Ceny choinek wahają się od 20 do 100 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Seniorzy nie zostali sami. Świąteczna akcja „Pomagam, bo chcę”

Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Która postać z Gwiezdnych Wojen wypowiedziała tę kwestię: "Więc tak oto ginie demokracja. Podczas aplauzu tłumów"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE