Choinka od elbląskich leśników

i

Autor: Nadleśnictwo Elbląg Choinka od elbląskich leśników

Po choinkę tylko do punktu sprzedaży. Albo do leśnika

2020-12-21 16:30

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Obiektem zainteresowania są także świąteczne drzewka. Elbląscy leśnicy przypominają - samodzielne wycinanie drzewek z lasu jest karalne. Niedozwolonej jest także ścinanie gałązek na świąteczne potrzeby.

Legalną choinkę można kupić od samych leśników. Sprzedaż prowadzona jest w elbląskich leśniczówkach i w Nadleśnictwie. Można też ją kupić w kilkunastu puntach sprzedaży na terenie miasta.

Choinki, które można nabyć w Nadleśnictwie Elbląg powstają głownie na specjalnie zakładanych plantacjach choinkowych, między innymi w miejscach gdzie i tak nie mógłby rosnąć las np.: pod liniami energetycznymi. Większe choinki, powyżej 3 m wysokości, pozyskiwane są przy okazji prac pielęgnacyjnych w młodnikach, które polegają na przerzedzaniu lasu, celem dostarczenia pozostałym drzewom większej ilości światła, wody i przestrzeni życiowej. W związku z czym wycinanie drzewek nie odbywa się ze szkodą dla lasu.

Przypominamy, w okresie przedświątecznym prowadzone są kontrole na terenach leśnych pod kątem pozyskiwania z nich choinek. Źródła pochodzenia świątecznych drzewek sprawdzane są także w punktach ich sprzedaży. Warto więc zapytać sprzedawcę o pochodzenie choinki, aby nie kupować kradzionych drzewek lecz pochodzących z legalnych plantacji choinkowych.

W bieżącym roku w Nadleśnictwie Elbląg choinki będzie można nabyć do 24 grudnia (lub do wyczerpania zapasów) przy leśniczówkach po wcześniejszym kontakcie telefoniczny z leśniczym (numery do leśnictw). Ceny choinek wahają się od 20 do 100 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Seniorzy nie zostali sami. Świąteczna akcja „Pomagam, bo chcę”

Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Która postać z Gwiezdnych Wojen wypowiedziała tę kwestię: "Więc tak oto ginie demokracja. Podczas aplauzu tłumów"?