Piotr Kowal

i

Autor: UM Elbląg

Piotr Kowal drugim wiceprezydentem Elbląga

2024-05-28 10:41

Piotr Kowal, dotychczasowy Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki został drugim wiceprezydentem Elbląga. Swoją pracę na tym stanowisku rozpocznie w środę – 29 maja, o czym poinformował podczas dzisiejszego briefingu Prezydent Michał Missan.

- Drugą nogą – podporą rozwoju miasta jest promocja i turystyka miasta, a także kultura i sport. Na tych dwóch nogach chcę opierać rozwój Elbląga. Myślę, że jest to logiczne i uzasadnione. Przez ostatni czas, kiedy razem współpracowaliśmy przekonał mnie do tego, że z Panem Dyrektorem – jako Wiceprezydentem ta druga noga rozwoju miasta nie będzie kulawa i uważam, że na tych podstawach zbudujemy świetne miasto do mieszkania.  Jest to człowiek, który pokazał nie raz w swojej pracy, że potrafi zaskakiwać - choćby w zakresie imprez miejskich. Jak już Państwo zauważyli stawiam na kobiety, stawiam na ludzi młodych – jak w tym przypadku. Jestem przekonany, że to nam zaprocentuje i będzie dobrze ocenione przez mieszkańców – podkreślał Michał Missan, Prezydent Elbląga, prezentując swojego drugiego zastępcę.

Wiceprezydentowi Piotrowi Kowalowi będą podlegały: Departament Promocji i Turystyki, Departament Kultury, Sportu i Rekreacji, Departament Edukacji, Departament Świadczeń Rodzinnych i Departament Spraw Obywatelskich.

- W pierwszej kolejności chciałbym Prezydentowi podziękować za zaufanie. Przez ten rok współpracy udało nam się poznać. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wszystkie zamierzone cele. Departamenty, które będą mi podlegać mogą liczyć na moją otwartość i wsparcie. Wiem, że w takiej mocnej drużynie jaką jesteśmy, z takimi wspaniałymi pracownikami naprawdę możemy zrobić wiele, aby poprawić komfort życia naszych mieszkańców – zaznaczył Piotr Kowal. - Jeśli chodzi o samą promocję miasta to musimy ją podzielić na zewnętrzną i wewnętrzną. Ta nasza wewnętrzna to zadbanie o to, abyśmy my sami – elblążanie mówili o tym, że żyjemy w pięknym mieście. Musimy zacząć w to wierzyć – mówił nowy wiceprezydent.

Piotr Kowal ma 37 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego - specjalizacja: komunikacja medialna. Ukończył również studia podyplomowe MBA. W ostatniej dekadzie pracownik samorządu elbląskiego m.in: wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego oraz Zastępca Burmistrza Ostródy. Jest również Wiceprezesem Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej ds. kontaktu z samorządami.