lodowisko

i

Autor: MOSIR Elbląg

Pierwsze kroki na tafli lodowiska będzie można postawić z instruktorką

2022-11-03 10:12

Listopad rozpoczynamy od dobrej wiadomości dla osób chcących poznać technikę jazdy na łyżwach. W czwartek, 3 listopada, na tafli Lodowiska Helena rozpoczniemy nowy, cotygodniowy blok zajęć skierowany dla dorosłych, a także młodzieży powyżej 12 roku życia. Start o godzinie 18:00.

Trwa sezon na Lodowisku Helena i jest to doskonała okazja by rozpocząć naukę jazdy na łyżwach. W tym roku na lodową taflę zapraszamy już nie tylko dzieci, ale także dorosłych i młodzież 12+, którzy chcieliby zamienić buty na łyżwy i sprawnie poruszać się po lodzie.

Ćwiczenia prowadzi Natalia Śnigier, profesjonalna trenerka łyżwiarstwa, która na co dzień szkoli łyżwiarzy figurowych w klubie UKS Szóstka Elbląg, a także we wtorki prowadzi naukę jazdy na łyżwach dla dzieci. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych będą odbywały się w każde czwartki o godzinie 18:00 przy ul. Karowej 1. Jednorazowy koszt uczestnictwa w nauce jazdy to 16 złotych lub 14 zł za okazaniem Elbląskiej Karty Dużej Rodziny.

W trakcie zajęć tafla lodowiska podzielona będzie na dwie części, by sprawnie i bezpiecznie prowadzić lekcje. Na jednej z nich będą odbywały się zajęcia dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z łyżwami lub chcą się doszkolić, a druga części tafli będzie ogólnodostępna dla wszystkich miłośników tego sportu. Maksymalna liczba osób w grupie to 15.

By uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć własnych łyżew. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, prowadzona przez Klub Sportowy Orzeł. Koszt wypożyczenia pary łyżew to 10 złotych. Podczas zajęć można także bezpłatnie skorzystać z pingwinka, który pomoże w jeździe. Więcej informacji w kasie lodowiska lub pod numerem tel. 55 625 63 15.

Harmonogram ślizgawek w godzinach otwarcia lodowiska:•    Wtorek - 18:00 i 19:00•    Czwartek - 18:00 i 19:00•    Piątek - 18:00 i 19:00•    Sobota i Niedziela - 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50

Uwaga! Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, podczas zajęć ogólnodostępnych na ślizgawce, nie wolno jeździć na łyżwach długich (tzw. panczenach).

Pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy obywatelom Syrii
Sonda
Czy uważasz, że kolejki do lekarzy na NFZ są za długie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE