Elbląski Bieg Piekarczyka

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Piekarczyk wyjdzie na ulice Elbląga. W weekend odbędzie się Bieg Piekarczyka

2023-06-01 15:14

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, odbędzie się Elbląski Bieg Piekarczyka. To już czternasta edycja tego wydarzenia, która cieszy się sporą popularnością. Do tegorocznego Biegu zgłosiło się ponad 1200 osób.

Biegać każdy może. To zasada, która przyświeca tegorocznej edycji Biegu Piekarczyka. 4 czerwca na lini startu pojawią się zawodnicy w różnym wieku. Będą także biegi dla dzieci i młodzieży.

- W tym roku mamy rekordową liczbę w biegu dla dzieci. No i w tym roku startuje wyjątkowo dużo rodzin. Najmłodsza zawodniczka ma 5 miesięcy 28 dni. Najstarszy zawodnik – 78 lat. Mamy także zawodników spoza Elbląga, a nawet spoza Polski. Są biegacze z Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii – mówi Marek Kucharczyk z elbląskiego Mosiru.

Będą również dodatkowe atrakcje, na Placu Jagiellończyka pojawią się food trucki, dmuchany plac zabaw, tarcza Turbo Kozak oraz kilka innych niespodzianek. Start i meta będą znajdowały się na ul. Teatralnej. Na Placu Jagiellończyka 4 czerwca z okazji Biegu Piekarczyka pojawią się food trucki oraz darmowe atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanych placów zabaw.

Biegi dziecięce rozpoczną się o 8.45 otwarciem zawodów, pięć minut później wystartują dzieci w wieku 13 - 14 lat. Start na obu dystansach głównych – 5 i 10 kilometrów, będzie miał miejsce w niedzielę (4 czerwca) o godzinie 11 na ul. Teatralnej.