planty

i

Autor: UM Elbląg

Park Planty już w całej okazałości

2023-09-18 13:14

Nowe alejki, ścieżka rowerowa, nasadzenia, zmodernizowana fontanna i tzw. Ślimacza Górka z grotą – w sobotę odbyło się oficjalne oddanie do użytku zrewitalizowanego Parku Panty. Inwestycje kosztowały ponad 5 mln złotych. Otwarciu Parku towarzyszył Piknik Rodzinny, który zorganizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 - Modernizacja Parku Plany składała się z trzech zadań. Pierwsze dotyczyło rewitalizacji alejek i terenów zielonych parku, drugie modernizacji fontanny wraz z iluminacją świetlną, a trzecie renowacją groty na tzw. Ślimaczej Górce. Inwestycje kosztowały ponad 5 mln zł. To część dużego projektu rewitalizacji przestrzeni parkowych w naszym mieście. Jego wartość to ponad 7,2 mln zł, z czego prawie 4 mln to środki unijne. Dzięki tym pieniądzom nowy blask zyskał również Park Gen. Nieczuja – Ostrowskiego. Przypomnę, że wcześniej rewitalizacji poddany został Park Dolinka, a w tym roku wiele zmian zaszło również w Parku Kajki. Bardzo dziękuję projektantom, wykonawcom, pracownikom Departamentu Inwestycji za zaangażowanie przy realizacji inwestycji. Mam nadzieję, że będzie to kolejne miejsce do odpoczynku i rekreacji. Odwiedzającym Park Planty mieszkańcom i turystom życzę samych pozytywnych wrażeń – mówił podczas otwarcia Prezydent Witold Wróblewski.

- To jedna z kilku inwestycji, która została ukończona w ostatnim czasie. Skończyliśmy modernizację Parku gen. Nieczuja – Ostrowskiego, o którym wspominał Prezydent.  Przypomnę, że w tygodniu otwarte zostało połączenie drogowe ul. Związku Jaszczurczego z Al. Grunwaldzką, w trakcie odbiorów jest wybudowany I etap ul. Wschodniej  - podkreślał Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga.

Modernizację fontanny i przestrzeni parkowych realizował Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu. Wykonawcą groty była firma BIT Dariusz Brodziak z siedzibą w Elblągu.

Otwarciu Parku towarzyszył dziś Piknik Rodzinny, który zorganizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcą był Pan Karol Bidziński.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE