Pamiętacie mleko w szklanych butelkach? Kultowy produkt wraca do łask. Można kupić go w Lidlu!

i

Autor: East News: Artur Szczepanski/REPORTER

biznes

Pamiętacie mleko w szklanych butelkach? Kultowy produkt wraca do łask. Można kupić go w Lidlu!

2024-02-29 7:49

Zapewne wiele osób z sentymentem wspomina czasy, kiedy pod drzwiami czekała szklana butelka wypełniona świeżym mlekiem prosto od krowy. Powrócić do nich postanowił Lidl. Co prawda, nie rozwozi butelek z mlekiem po domach, ale można je znaleźć na sklepowych półkach.

Takiej nowości w Lidlu nikt się nie spodziewał. Sprzedają świeże mleko od krowy w szklanych butelkach

Lidl zaskoczył nowym produktem w sklepach. Postanowił wrócić do korzeni, rozszerzając swój asortyment o świeże mleko prosto od krowy, oferowane w szklanej butelce. Mleko posiada minimum 3,8-procentową zawartość tłuszczu i jest nieznormalizowane, czyli jest to mleko o  naturalnej, niezmienionej zawartości tłuszczu. Ponadto jest ono przetwarzane w minimalnym stopniu – jest tylko pasteryzowane.

Dostawcą mleka jest Agrocoop – nowoczesne gospodarstwo, które stawia na robotyzację oraz innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony środowiska, zapewniając przy tym wysokie standardy opieki nad zwierzętami. W Agrocoop na co dzień wykorzystywane są zaawansowane roboty udojowe, więc krowy dojone są podczas zautomatyzowanego procesu. Świeże mleko ze względu na obróbkę termiczną, która odbywa się w niższej temperaturze niż produkcja mleka UHT, zachowuje więcej wartości odżywczych oraz cechuje się lepszymi cechami organoleptycznymi.

– W gospodarstwie posiadamy aż 400 krów. Dbamy o nie i ich dobrostan. To one same decydują, kiedy chcą jeść i pić oraz kiedy mają być udojone. Karminy je wyłącznie tym, co rośnie na naszych polach. Dzięki takiemu traktowaniu krowy oddają więcej mleka, które jest po prostu smaczne – komentuje Paweł Zatylny, kierownik mleczarni Agrocoop. – Cieszymy się, że dzięki współpracy z Lidl Polska, nasze mleko jest dostępne w całym kraju. Wyróżnia się ono naturalnością – mleko poddawane jest jedynie procesowi pasteryzacji, którego wymagają regulacje prawne. Dostawy do Lidl Polska realizujemy codziennie – rano udojone mleko już wieczorem jest transportowane do magazynów. Ta współpraca daje nam rozwój. Obecnie każdego dnia produkujemy aż 12 tysięcy litrów mleka – pół roku temu zaczynaliśmy od 5 tysięcy litrów tygodniowo – dodaje.

Mleko w szklanych butelkach dostępne jest we wszystkich sklepach Lidl.

Takiej nowości w Lidlu nikt się nie spodziewał. Sprzedają świeże mleko od krowy w… szklanych butelkach

i

Autor: materiały prasowe Lidl Polska

Walka cenowa Biedronki z Lidlem na memach. Internauci bezlitośni

Poszliśmy do Lidla i Biedronki w Warszawie. Klienci są w szoku, mówią tylko o jednym