czekolada

i

Autor: Pixibay

Oszukał kobietę przy sprzedaży przez internet, ale wysłał czekoladę na pocieszenie...

2023-01-05 13:58

Oszuści nie ustają w nowych pomysłach na oszukiwanie w sieci. Dwie mieszkanki Pasłęka padły ofiarą manipulacji i kradzieży. Policjanci ostrzegają przed oszustami internetowymi.

W pierwszym przypadku za pomocą portalu społecznościowego pani kupiła bilet na imprezę sylwestrową w Gdańsku. Miała być szampańska zabawa, a pozostało puste konto. Kobieta straciła 170 zł. W drugim przypadku, inna mieszkanka Pasłęka, zamówiła iPhone'a o wartości 900 zł. Miało to miejsce 1 stycznia br. na popularnym portalu aukcyjnym. W przesyłce zamiast urządzenia znalazła jednak tabliczkę czekolady.

Policjanci ostrzegają przed nieautoryzowanymi zakupami w sieci od niewiarygodnych sprzedawców. Jak zawsze przy takich zdarzeniach przestrzegamy, by nie klikać w nieznane linki i nie podawać wrażliwych danych - szczególnie związanych z dokonywaniem płatności online i dostępem do bankowości internetowej.

Szaleńczy rajd po Ropczycach na Podkarpaciu
Sonda
Czy partnerzy powinni mieć nawzajem dostęp do swoich telefonów, maili itp.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE