mapka cmentarze

i

Autor: KMP ELBLĄG

Organizacja ruchu przy elbląskich cmentarzach

2021-10-27 13:32

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, czas kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Poniżej przedstawiamy informacje o tym jak i czym sprawnie dotrzeć w najbliższych dniach na elbląskie cmentarze oraz jak zorganizowany będzie ruch w ich pobliżu.

1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”. W dniu Wszystkich Świętych – tak, jak w latach poprzednich utworzone zostaną również dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy Al. Grunwaldzkiej  (przy budynku PWSZ) do pętli przy Dębicy.

Prosimy pasażerów o zachowanie ostrożności w pojazdach oraz na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Przypominamy jednocześnie o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1)    ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu od dnia 31 października od godz. 6 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

Wjazd będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek, które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2, tel. 55 239 -32-96)

2)    ul. Chrobrego od dnia 31 października od godz. 6 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°° na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3)    ul. Tczewska od dnia 31 października od godz. 6 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°° (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4)    na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Miejsca postojowe w okolicy:

•    parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

•    ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2021, jak i w kolejnych dniach po tym dniu  na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1)    od piątku (29.10.2021) od godz. 8.00 do niedzieli (01.11.2021) godz. 21.00  na Górnej i Dolnej Dębicy (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy będzie jednokierunkowy.

2)     W niedzielę 31.10.2021 od godz. 6.00 do poniedziałku 01.11.2021 do godz. 21.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a)  autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)                 

b)    taksówek z pasażerami

c)    służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)

d)    pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e)    pojazdów osób niepełnosprawnych (za okazaniem karty parkingowej) w ilości regulowanej przez Policję. 

3)    dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła S22 i DW 509.

4)    w dniach 23.10 - 08.11.2021 sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów, Bema/Żeromskiego i Grottgera/Grunwaldzka będą  wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

    ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi ekspresowej S22)

    parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą przede wszystkim dla pojazdów osób niepełnosprawnych (za okazaniem karty parkingowej).

    parkingi gruntowe – będą nieczynne.

    Ruchem będzie kierowała Policja.

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?