Odbierak pieniędzy

i

Autor: KMP ELBLĄG

Oddał oszustom ponad 100 tysięcy złotych. Poznajesz mężczyznę ze zdjęcia?

2021-06-29 9:44

Wracamy do tematu. Policjanci ujawniają zapis monitoringu, na którym widać tzw. “odbieraka”. Mężczyznę, który odebrał ponad 100 tysięcy złotych od pokrzywdzonego elblążanina metodą na „policjanta CBŚ”. Funkcjonariusze proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny widocznego na filmie monitoringu.

Zdarzenie miało miejsce 23 czerwca 2021 r. w Elblągu. Do 68-latka zadzwonił oszust podający się za policjanta CBŚP i powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą która „czyści konta bankowe” a następnie wskazał by ten wypłacił wszystkie oszczędności z „zagrożonego” konta, spakował je do torby a następnie wrzucił ją do pobliskiego śmietnika. Mężczyzna… postąpił zgodnie ze wskazówkami oszusta. Gdy zorientował się co naprawdę zrobił skontaktował się z policją - tym razem tą prawdziwą.

Okazało się, że sprawca cały czas kontrolował zachowanie 68-latka bo prosił go by ten nie rozłączał się gdy pójdzie do banku. Gdy pracownik banku pytał go po co mu taka duża kwota mając na względzie różnego rodzaju oszustwa ten powiedział, że potrzebuje pieniędzy ze względów zdrowotnych…

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. Policja nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Jeżeli taka propozycja się pojawi to jest to oszustwo.

Cmentarz grozy w Łopiennie

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do: