książka Pietrzyk

i

Autor: Biblioteka Elbląska

O zbrodni nad jeziorem Druzno. Nowa książka elblążanki, Agnieszki Pietrzyk

2021-04-07 11:51

W środę 21 kwietnia, o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z pisarką, a rozmowy toczyć się będą wokół jej najnowszej powieści. „Kto czyni zło” to dziewiąta książka Agnieszki Pietrzyk, autorki thrillerów i kryminałów. Tym razem do zbrodni dochodzi w małej wsi nad Jeziorem Druzno.

Dwudziestolatek podejrzany o kradzież jest brutalnie przesłuchiwany na elbląskiej komendzie policji. Metody, które stosuje inspektor Juszczyk, sprawiają, że świeżo zatrudniona protokolantka Urszula Baranowska zwalnia się z policji i zakłada własne biuro detektywistyczne. Wkrótce dowiaduje się, że przesłuchiwany chłopak powiesił się na drzewie.

Na domiar złego Urszula nie dogaduje się z nową rodziną swojej matki. Mimo to zgadza się na propozycję ojczyma i podejmuje dodatkową pracę w jednym z jego salonów jubilerskich. Wkrótce do młodej detektyw zgłasza się kobieta, która padła ofiarą prześladowcy. Urszula postanawia nawiązać kontakt z tajemniczym stalkerem i coraz bardziej angażuje się w relację z nim. A gdyby tego było mało, ktoś próbuje potrącić jej matkę samochodem.

Czy te wszystkie sprawy mogą być ze sobą powiązane?

Agnieszka Pietrzyk (ur. 1975) – elblążanka; doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa; autorka książek: „Obejrzyj się królu” (Wyd. Replika, 2008), „Pałac tajemnic” (Wyd. Replika, 2011), „Urlop nad morzem” (Prószyński i S-ka 2014), „Śmierć kolekcjonera” (Czwarta strona, 2016), „Czas na miłość, czas na śmierć” (Rebis, 2017), „Porwanie” (Czwarta strona, 2018), „Zostań w domu” (Czwarta strona, 2019), „Nikt się nie dowie” (Czwarta strona 2020), „Kto czyni zło” (2021). Akcję swoich książek umieszcza zwykle na Mierzei Wiślanej, Żuławach i w Elblągu.

Spotkanie oglądać będzie można na FB Biblioteki Elbląskiej. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Buła.

Nowy mural na wrocławskim Nadodrzu.
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?