nowy defibrylator

i

Autor: UM Elbląg

Nowy defibrylator w centrum Starówki

2022-05-04 11:26

Urządzenie, które odebrał Michał Missan wiceprezydent Elbląga umieszczone zostało na budynku Ratusza Staromiejskiego w Elblągu przy ul. Stary Rynek 25, a więc w miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców miasta i turystów przez całą dobę.

Łącznie na terenie miasta – w miejscach publicznych - w Elblągu dostępnych jest 53 urządzeń ratujących.

Defibrylatory automatyczne „AED” to urządzenia zaprojektowane specjalnie do ratowania życia człowieka w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (zatrzymanie akcji serca) w miejscach powszechnie dostępnych, publicznych. Urządzenia są proste w obsłudze, posiadają instrukcję obsługi oraz komunikaty głosowe instruujące osobę udzielającą pierwszej pomocy o sposobie postępowania. Defibrylatory automatyczne AED wielokrotnie ratowały życie ludzkie w przypadkach zatrzymania akcji serca w różnych miejscach publicznych w Europie i świecie.

- Użycie defibrylatora może decydować o ludzkim życiu, ratownicy medyczni nie dotrą wszędzie w ciągu 3-4 minut, właśnie wtedy pomocą może być defibrylator. Planowany jest centralny rejestr tych urządzeń tak, aby w sytuacji zagrożenia życia wiadomo było, gdzie jest najbliższy defibrylator - mówi wiceprezydent Michał Misssan.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?