slubowanie

i

Autor: KMP ELBLĄG

Nowi policjanci Na Warmii i Mazurach

2024-01-10 13:02

To było pierwsze w 2024 roku ślubowanie nowo przyjętych policjantów na Warmii i Mazurach. We wtorek (09.01.2024) w uroczystej atmosferze, przy obecności swoich bliskich oraz nowych przełożonych i kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 39 funkcjonariuszy (w tym 13 policjantek) ślubowało godnie pełnić służbę.

Słowa policyjnej przysięgi policjanci powtórzyli za swoim nowym szefem nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, który powitał ich w szeregach Policji, życząc udanego początku służbowej drogi i pomyślnej kariery w policyjnym mundurze.

Aktualnie służbę na Warmii i Mazurach pełni około 3,5 tys. policjantów. Funkcjonariusze, którzy zasilili ich grono, rozpoczną swoją przygodę w mundurze od półrocznego kursu podstawowego w Szkole Policji w Słupsku. Po jego pozytywnym zakończeniu wrócą do swoich jednostek, by rozpocząć służbę na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich. Zgodnie z wydanymi rozkazami policjanci trafią do Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz komend powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.