las tablice

i

Autor: Nadleśnictwo Elbląg

Nowe tablice edukacyjne w Nadleśnictwie Elbląg [Zdjęcia]

2023-07-04 9:58

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg dzięki współpracy z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, przygotowali dwie nowe tablice edukacyjne, które odkrywają przed turystami i lokalnymi mieszkańcami kolejne tajemnice lokalnych lasów.

Zachęcamy do odwiedzania lasu i poznawania jego tajemnic – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. Tym razem przygotowaliśmy dwie tablice edukacyjne, które opowiadają o historii Wysoczyzny Elbląskiej.

Jedna tablica odkrywa przed nami Kamień Cesarski oraz inne ciekawe głazy, które można spotkać w lasach Nadleśnictwa Elbląg. Przy tej okazji nieco odświeżyliśmy także sam obelisk znajdujący się ok 150 metrów w głąb lasu. Tablica jak i głaz znajdują się przy drodze pomiędzy miejscowością Łęcze, a Pagórki (po ok. 400 m za zjazdem do leśniczówki leśnictwa Górki).

Druga tablica opisuje historię grodziska znajdującego się w miejscowości Łęcze. Aby do niego dotrzeć, należy udać się z Łęcza czerwonym szlakiem Kopernikowskim w kierunku Suchacza. Po ok 500 metrach natrafimy na stojącą przy szlaku tablicę z informacjami.

Zapraszamy do odkrywania tajemnic lasów Nadleśnictwa Elbląg, tu pomocna może okazać się też aplikacja mobilna „Kraina Buka”.

Ceny na chorwackim targu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE