nu med

i

Autor: NU-MED

Nowa jakość dla pacjentów onkologicznych w Elblągu

2022-04-05 9:50

W Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu rozpoczęła się wymiana dwóch akceleratorów liniowych. Po raz kolejny stawiamy na jakość i usprawnienie całego procesu leczenia onkologicznego - mówią przedstawiciele placówki.

Aby leczyć naszych pacjentów na najwyższym poziomie musimy cały czas się szkolić i rozwijać. Sprzęt, który zakupiliśmy należy do najnowocześniejszych na rynku i umożliwia zastosowanie technik radioterapii na szerszą skalę. Nowe akceleratory dzięki swojej precyzji i szybkości pozwolą także na skrócenie czasu napromieniania, dzięki czemu, jeszcze bardziej, będziemy mogli zadbać o komfort leczenia naszych chorych – mówi dr n. med. Barbara Szostakiewicz, onkolog radioterapeuta z Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu.

Ale to nie wszystko… Trwają również prace adaptacyjne bunkrów związane z instalacją nowych akceleratorów. Wymieniony zostanie także cały sprzęt związany z ich obsługą.

Podnosząc jakość i efektywność specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w obszarze onkologii nie zapominamy o komforcie pracy naszych pracowników. Do każdej inwestycji podchodzimy holistycznie, a nowoczesna technologia medyczna jest kluczowym elementem świadczonych usług. Szczególnie widoczne jest to w radioterapii, gdzie postęp ten jest niezwykle dynamiczny – podkreśla Anna Tybińkowska, Dyrektor Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu.

Inwestycja obejmuje wymianę dwóch akceleratorów liniowych na nowoczesne urządzenia Versa HD firmy Elekta. Pierwszy z nich rozpocznie pracę już w sierpniu. Drugi – w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jesteśmy ośrodkiem, dla którego pacjent i jego potrzeby stoją na pierwszym miejscu. Stąd ciągła potrzeba doskonalenia świadczonych usług. Kluczem do sukcesu jest więc najnowocześniejszy sprzęt i wyspecjalizowana kadra – dodaje Anna Tybińkowska.

Co najważniejsze – proces adaptacji bunkrów oraz instalacja nowego sprzętu – nie wpłynie na jakość i terminowość dotychczas wykonywanych usług. Dokładamy wszelkich starań by nasi pacjenci zawsze czuli się w pełni zaopiekowani. Zapewnienie kompleksowego, zindywidualizowanego procesu leczenia onkologicznego jest dla nas priorytetem.

Groził innemu kierowcy pistoletem
Sonda
Czy odcinkowe pomiary prędkości poprawiają bezpieczeństwo na drogach?