nu med

i

Autor: NU-MED

Nowa jakość dla pacjentów onkologicznych w Elblągu

2022-04-05 9:50

W Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu rozpoczęła się wymiana dwóch akceleratorów liniowych. Po raz kolejny stawiamy na jakość i usprawnienie całego procesu leczenia onkologicznego - mówią przedstawiciele placówki.

Aby leczyć naszych pacjentów na najwyższym poziomie musimy cały czas się szkolić i rozwijać. Sprzęt, który zakupiliśmy należy do najnowocześniejszych na rynku i umożliwia zastosowanie technik radioterapii na szerszą skalę. Nowe akceleratory dzięki swojej precyzji i szybkości pozwolą także na skrócenie czasu napromieniania, dzięki czemu, jeszcze bardziej, będziemy mogli zadbać o komfort leczenia naszych chorych – mówi dr n. med. Barbara Szostakiewicz, onkolog radioterapeuta z Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu.

Ale to nie wszystko… Trwają również prace adaptacyjne bunkrów związane z instalacją nowych akceleratorów. Wymieniony zostanie także cały sprzęt związany z ich obsługą.

Podnosząc jakość i efektywność specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w obszarze onkologii nie zapominamy o komforcie pracy naszych pracowników. Do każdej inwestycji podchodzimy holistycznie, a nowoczesna technologia medyczna jest kluczowym elementem świadczonych usług. Szczególnie widoczne jest to w radioterapii, gdzie postęp ten jest niezwykle dynamiczny – podkreśla Anna Tybińkowska, Dyrektor Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu.

Inwestycja obejmuje wymianę dwóch akceleratorów liniowych na nowoczesne urządzenia Versa HD firmy Elekta. Pierwszy z nich rozpocznie pracę już w sierpniu. Drugi – w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jesteśmy ośrodkiem, dla którego pacjent i jego potrzeby stoją na pierwszym miejscu. Stąd ciągła potrzeba doskonalenia świadczonych usług. Kluczem do sukcesu jest więc najnowocześniejszy sprzęt i wyspecjalizowana kadra – dodaje Anna Tybińkowska.

Co najważniejsze – proces adaptacji bunkrów oraz instalacja nowego sprzętu – nie wpłynie na jakość i terminowość dotychczas wykonywanych usług. Dokładamy wszelkich starań by nasi pacjenci zawsze czuli się w pełni zaopiekowani. Zapewnienie kompleksowego, zindywidualizowanego procesu leczenia onkologicznego jest dla nas priorytetem.

Groził innemu kierowcy pistoletem
Sonda
Czy odcinkowe pomiary prędkości poprawiają bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE