Noc Sów w elbląskiej Bażantarni

2022-03-15 10:52

Marcowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście.

Mimo, że najczęściej schowane w mroku nocy lub starej dziupli, albo gdzieś na strychu – Sowy z bliska zaskakują urodą. Od ogromnego Puchacza, po maleńką Sóweczkę, niewiele większą od Wróbla – sowy mienią się beżami, brązami i szarością w tysiącach odmian i odcieni. Rysowane czernią, oprószone plamkami, paskami i kreskami. Piękne. Z bliska i dobrze widoczne – robią jeszcze większe wrażenie niż przejmujące uhuuu-hu-uu dobiegające z mroku nocy.

Pomysłodawcami i organizatorami Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK! W wydarzenie włączają się też inne organizacje i instytucje, a także przyrodnicy i obserwatorzy przyrody z różnych części kraju.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu Przewodnikowi odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów.

W Elblągu Noc Sów rozpocznie się 19 marca o godzinie 21, przy muszli w Bażantarni. Celem wydarzenia jest wycieczka po Bażantarni w poszukiwaniu sów.

Stowarzyszenie Jestem na pTAK

Wolontariusze z całego świata pomagają uchodźcom w Przemyślu
Sonda
Uważasz, że dzieci powinny być uczone języka obcego od najmłodszych lat?