Niecodzienne zdarzenie we wsi pod Elblągiem. Krowa wygrzebała pocisk artyleryjski z ziemi!

i

Autor: KMP Elbląg, pixabay.com

wydarzenia

Niecodzienne zdarzenie we wsi pod Elblągiem. Krowa wygrzebała pocisk artyleryjski z ziemi!

2023-10-13 17:14

Rolnik ze wsi Olkowo pod Elblągiem zaalarmował policję, że jego krowa, przebiegając przez wał ziemny na pastwisku, wykopała pocisk artyleryjski. Niebezpieczne znalezisko zabrali saperzy, którzy przy okazji przebadali łąkę wykrywaczami metalu - podał oficer prasowy elbląskiej policji Jakub Sawicki.

Jakub Sawicki z elbląskiej policji poinformował o niecodziennej sytuacji, do której doszło we wsi Olkowo w powiecie elbląskim. - Na jednym z pastwisk krowa wygrzebała racicą pocisk artyleryjski o kalibrze 120 mm. To bardzo duży pocisk, niebezpieczny - powiedział Sawicki i wyjaśnił, że z relacji rolnika wynikało, że na łące, na której wypasał krowy, znajdował się wał ziemny. Gdy jedna z krów przebiegła przez ów wał spod jej racicy wyłonił się pocisk. - Widocznie pocisk był zagrzebany na samym szczycie tego wału ziemnego - dodał Sawicki.

Gdy rolnik zaalarmował policję, ta zabezpieczyła niebezpieczne znalezisko i pilnowała łąki, aż z sąsiedniego powiatu braniewskiego przyjechał partol saperski. Saperzy zabrali pocisk, który pochodził z czasów II wojny światowej i przy okazji wykrywaczem metali przeszukali całą łąkę. - Żadnych więcej niebezpiecznych znalezisk na tej łące nie było - dodał Sawicki.

Niecodzienne zdarzenie we wsi pod Elblągiem. Krowa wygrzebała pocisk artyleryjski z ziemi!

i

Autor: KMP Elbląg

W warmińsko-mazurskim dość często znajdowane są niewybuchy z czasów II wojny światowej. Policja przestrzega, by tego typu znalezisk nie wyciągać z ziemi samodzielnie, ani tym bardziej ich nie przekładać - o każdym takim odkryciu należy informować policję.

Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu. Wiadomo już, jak będzie wyglądało [WIZUALIZACJE]

Elbląg. Rodzina próbowała samodzielnie usunąć blokadę z koła samochodu