Burleska w klubie Mjazzga

i

Autor: CABaReT szkoła kreski i burleski Burleska w klubie Mjazzga

Nie tylko brokat. Burleska w Elblągu

2022-02-14 13:23

18 lutego w elbląskim klubie Mjazzga pojawi się "CABaReT szkoła kreski i burleski". Burleska to nie tylko pióra, cekiny i brokat, ale coś znacznie więcej. Będzie mogła przekonać się o tym elbląska publiczność.

Czym jest burleska? To forma teatralna parodiująca poważne tematy. To artystyczny striptiz okraszony humorem, ironią i niekiedy krótką fabułą. Jest to forma performatywna, która bywa nazywana teatrem ciała. Show ubrane jest w kokieterię z nutą erotyzmu czemu służą różnego rodzaju rekwizyty, scenografia oraz różnorodna muzyka. Nie tylko jazzowa, ale też elektroniczna, poważna, popowa wszystko w zależności od wyobraźni osoby występującej... To co odróżnia tę sztukę od innych to fakt, że jest przestrzenią dla każdego ciała, bez względu na rozmiar, płeć, oraz inne aspekty wizualne. Liczy się to, aby mieć ciało.

Występy burleskowe to celebracja siebie w atmosferze akceptacji i wsparcia. Aktywna i "głośna" publiczność jest częścią występu osoby performującej. Tak też przychodząc na show trzeba pamiętać o tym, że są to występy interaktywne dzięki, czemu widz czuje się jak w kinie 3D (może zostać obsypany brokatem, pomóc w odpięciu pasa do pończoch czy zdjęciu rękawiczki). Ważne jest, aby pamiętać o nie przekraczaniu barier wyznaczonych przez osobę na scenie.

Na scenie - Lady AnnMart, Lily Frou i Pony Boy. Burleska w klubie Mjazzga 18 lutego o 20.00.

Kim byłbyś bez radia?