sportowcy

i

Autor: UM Elbląg

Nagrody i stypendia dla elbląskich sportowców przyznane

2022-04-15 11:31

W gali, która odbyła się w Ratuszu Staromiejskim wzięli udział zaproszeni sportowcy, trenerzy i działacze, którym Prezydent Witold Wróblewski przyznał nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym w 2021 roku.

Prezydent Elbląga przyznał również wyróżniającym się zawodnikom stypendia, które mają na celu wspieranie ich rozwoju sportowego. Tą formą wsparcia objętych będzie 35 zawodników przez 12 miesięcy.

- Jesteśmy dumni z Waszych wyników. Będziemy Was, jako Samorząd, wspierać i czynić wszystko, żeby sport zawsze stał w naszym mieście na wysokim poziomie – powiedział Prezydent Witold Wróblewski. - Nasi sportowcy, trenerzy i działacze przyczyniają się do tego, że jeżeli chodzi o sport, to możemy chodzić z podniesioną głową. Pandemia w ubiegłym roku nadal odciskała swoje piętno, także na sporcie. Wiele wydarzeń zostało odwołanych, a organizacja tych, które doszły do skutku, wymagała dodatkowego wysiłku ze strony organizatorów, by odbyły się zgodnie z wymogami sanitarnymi. Nasz sport elbląski osiągnął fantastyczne wyniki. Dzisiaj jest doskonała okazja, żeby podziękować sportowcom, trenerom i działaczom, tym wszystkim osobom, którzy przyczyniają się do tego, by poziom naszego sportu był coraz wyższy.

Podczas gali Prezydent Witold Wróblewski poinformował także o kolejnych planach związanych z rozbudową infrastruktury sportowej w Elblągu. Obecnie trwa budowa hal o konstrukcji szkieletowo-namiotowej przy Szkole Podstawowej nr 18 oraz Szkole Podstawowej nr 21. Inwestycje będą kosztowały 5,5 mln zł. Prezydent Witold Wróblewski złożył również wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dotyczące: modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krakusa (koszt 5,5 mln zł) oraz rewitalizacji basenu przy ul. Spacerowej, dokładniej północnej niecki betonowej (72 mln zł).

- Nasz Samorząd podejmuje wiele działań, żeby sport w Elblągu mógł się rozwijać – mówi Prezydent Elbląga. - Od 2015 roku na budowę i modernizację infrastruktury sportowej przeznaczyliśmy w sumie 55 milionów złotych. Wsparcie dla sportu i rekreacji w ubiegłym roku sięgnęło 28 mln zł. W tej kwocie jest m.in. utrzymanie bazy sportowej, co kosztowało samorząd 11 mln zł. Dodam, że kluby sportowe korzystają z tych obiektów bezpłatnie, co też stanowi dodatkowe wsparcie Samorządu.

Sytuacja na granicy Ukraińskiej Przejście graniczne w Medyce. Gigantyczna kolejka do granicy ukraińskiej przed świętami. Do 15 godzin oczekiwania na