sportowcy

i

Autor: UM Elbląg

Nagrody i stypendia dla elbląskich sportowców przyznane

2022-04-15 11:31

W gali, która odbyła się w Ratuszu Staromiejskim wzięli udział zaproszeni sportowcy, trenerzy i działacze, którym Prezydent Witold Wróblewski przyznał nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym w 2021 roku.

Prezydent Elbląga przyznał również wyróżniającym się zawodnikom stypendia, które mają na celu wspieranie ich rozwoju sportowego. Tą formą wsparcia objętych będzie 35 zawodników przez 12 miesięcy.

- Jesteśmy dumni z Waszych wyników. Będziemy Was, jako Samorząd, wspierać i czynić wszystko, żeby sport zawsze stał w naszym mieście na wysokim poziomie – powiedział Prezydent Witold Wróblewski. - Nasi sportowcy, trenerzy i działacze przyczyniają się do tego, że jeżeli chodzi o sport, to możemy chodzić z podniesioną głową. Pandemia w ubiegłym roku nadal odciskała swoje piętno, także na sporcie. Wiele wydarzeń zostało odwołanych, a organizacja tych, które doszły do skutku, wymagała dodatkowego wysiłku ze strony organizatorów, by odbyły się zgodnie z wymogami sanitarnymi. Nasz sport elbląski osiągnął fantastyczne wyniki. Dzisiaj jest doskonała okazja, żeby podziękować sportowcom, trenerom i działaczom, tym wszystkim osobom, którzy przyczyniają się do tego, by poziom naszego sportu był coraz wyższy.

Podczas gali Prezydent Witold Wróblewski poinformował także o kolejnych planach związanych z rozbudową infrastruktury sportowej w Elblągu. Obecnie trwa budowa hal o konstrukcji szkieletowo-namiotowej przy Szkole Podstawowej nr 18 oraz Szkole Podstawowej nr 21. Inwestycje będą kosztowały 5,5 mln zł. Prezydent Witold Wróblewski złożył również wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dotyczące: modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krakusa (koszt 5,5 mln zł) oraz rewitalizacji basenu przy ul. Spacerowej, dokładniej północnej niecki betonowej (72 mln zł).

- Nasz Samorząd podejmuje wiele działań, żeby sport w Elblągu mógł się rozwijać – mówi Prezydent Elbląga. - Od 2015 roku na budowę i modernizację infrastruktury sportowej przeznaczyliśmy w sumie 55 milionów złotych. Wsparcie dla sportu i rekreacji w ubiegłym roku sięgnęło 28 mln zł. W tej kwocie jest m.in. utrzymanie bazy sportowej, co kosztowało samorząd 11 mln zł. Dodam, że kluby sportowe korzystają z tych obiektów bezpłatnie, co też stanowi dodatkowe wsparcie Samorządu.

Sytuacja na granicy Ukraińskiej Przejście graniczne w Medyce. Gigantyczna kolejka do granicy ukraińskiej przed świętami. Do 15 godzin oczekiwania na
Sonda
Czy policjanci zareagowali prawidłowo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE