Muszla koncertowa

i

Autor: Joanna Siudak

Muszla Koncertowa w Bażantarni już oficjalnie w nowej odsłonie

2021-05-10 13:24

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w elbląskiej Bażantarni. To tu co roku odbywają się kameralne koncerty i przedstawienia. Mowa o Muszli Koncertowej, której modernizacja została zakończona.

- Bardzo się cieszę, że obiekt nadal będzie służył mieszkańcom. Już dziś zapraszam na inauguracyjny koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 19 czerwca. Modernizacja Muszli Koncertowej zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Przypomnę, że na zadanie oddanych zostało prawie 5.000 głosów. Wnioskodawcami byli Panowie: Kamil Zimnicki i Mariusz Walendowski, którym raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Dziękuję również wykonawcom, podwykonawcom i wszystkim pracownikom Urzędu zaangażowanym w realizację tego zadania – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Inwestycja kosztowała 745 862 złotych. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MARAD Radosław Machowski. Roboty związane z odnowieniem muszli koncertowej wykonywał Podwykonawca – Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe BUDCHEM Arkadiusz Lewicki z siedzibą w Elblągu i BIT Dariusz Brodziak.

W ramach modernizacji wykonano między innymi renowację ścian, sklepienia, wymianę poszycia dachowego, zabezpieczona została konstrukcja metalowa obiektu, wymieniono uszkodzone elementy konstrukcji drewnianej. Naprawione zostały również posadzki i betonowy gzyms. Obiekt zyskał również pierwotną kolorystykę. Muszla Koncertowa wpisana jest do rejestru zabytków. Zakres robót remontowych poprzedzony był więc wykonaniem badań i opracowaniem programu prac konserwatorskich oraz opracowaniem dokumentacji. Po dokonaniu odkrywek i badań warstw malarskich w dokumentacji konserwatorskiej określono, że należy odtworzyć pierwotną, oryginalną kolorystykę obiektu.

11-letnia Emilka poświęca swój czas, możliwości a nawet zabawki by pomagać zwierzętom w potrzebie
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?