1 października Dniem Odblasków

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu 1 października Dniem Odblasków

Mogą uratować życie. 1 października Dniem Odblasków

2021-10-01 14:16

„Bądź widoczny! Daj szansę kierowcy” – to hasło widnieje na elementach odblaskowych, które dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przekazują pieszym. Warto je nosić na co dzień.

Trwa policyjna akcja „Świeć Przykładem”. 1 października podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków wszystkie patrole elbląskiej drogówki zostały dodatkowo wyposażone w pakiet odblaskowych opasek udostępnionych przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Ryszard z Pasłęka. Promowanie idei noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych oraz poza obszarem zabudowanym jest ważne szczególnie teraz, kiedy dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Elementy odblaskowe rozdawane przez policjantów powinny być umieszczone w miejscu widocznym np. na nodze, tam gdzie światła pojazdu padają najwcześniej. Pieszy idący poboczem, bez elementu odblaskowego będzie zauważony przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Jest to często odległość niewystarczająca na bezpieczny manewr omijania. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego. Dajmy kierującemu szansę – nośmy odblaski!

Pieszy bez odblasków jest niewidoczny! Nagranie mówi wszystko
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE