Centrum Spotkań Europejskich Światowid po modernizacji

i

Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid Centrum Spotkań Europejskich Światowid po modernizacji

Modernizacja zakończona. Elbląski Światowid ponownie otwiera się dla mieszkańców

2021-06-07 11:24

Po trwającej 2,5 roku inwestycji - odbiory techniczne po przebudowie przeszedł obiekt i Światowid sukcesywnie będzie otwierał kolejne pracownie dla mieszkańców. W pełni otwarty będzie w ciągu najbliższych dni, ale oficjalne, uroczyste otwarcie nastąpi we wrześniu.

Dzięki modernizacji Światowid zyskał blisko 1900 m2. Powstały nowe pracownie i zupełnie nowa, studyjna sala kinowa. Jest to, jedyna w północnej Polsce, sala wyposażoną w system audiodeskrypcji. Filmy dzięki specjalnej aplikacji będą emitowane z dodatkowym opisem i komentarzem dla osób niedowidzących, niewidomych, seniorów. Modernizacja oznacza także nową elewację czy nowe aranżacje w holach. Poważne zmiany przeszła sala sportowa, która stała się także salą widowiskową, mogącą pomieścić do 800 widzów i posiadającą osobne wejście od ulicy Karowej.

Modernizacja i rozbudowa CSE Światowid rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Kosztowała prawie 26 mln. złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dron rozpoczął służbę w podkarpackiej drogówce