Zespół Plateau zagra w elbląskiej Bażantarni

i

Autor: ETK Zespół Plateau zagra w elbląskiej Bażantarni

Miłość w Muszli. Zespół Plateau zagra w elbląskiej Bażantarni

2021-08-03 9:30

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na kolejne popołudnie w Bażantarni. W najbliższą niedzielę (08 sierpnia 2021 r.) koncert zespołu „Plateau” - "O miłości niebanalnie".

Muzycy słyną z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 850! Twórcy bestsellerowego albumu "Projekt Grechuta" (z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów "Niebezpiecznie piękny świt", "Nic nie pachnie jak Ty" (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim jest to zespół, który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez. Ich koncerty są połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii.  Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także... piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Występowali zarówno na otwarciu Przystanku Woodstock (dla pół miliona osób!) jak i w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i legendarnej "Piwnicy Pod Baranami". Mają na koncie 6 płyt i współpracę z takimi artystami jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Lech Janerka. 

Ich autorskie piosenki mają ponad 5 mln odsłon w Internecie.

W muszli koncertowej w Bażantarni wystąpią z własnymi i niepowtarzalnymi wersjami utworów Leonarda Cohena (w nowych tłumaczeniach, które umieścili na swojej najnowszej płycie "Projekt Cohen"), Marka Grechuty (którego utwory nagrali na swojej płycie "Projekt Grechuta" z 2011 roku) oraz w autorskim repertuarze.  „Plateau” wystąpi w składzie: Michał Szulim - wokal, teksty, gitara; Karol Kowalczyk – gitary; Marcin Lizak - bas, gitara, akordeon, Mirosław Rudziński – perkusja.

Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne przypominamy o limicie miejsc na widowni, zabraniu maseczek, zachowaniu odległości.

Początek koncertu godz.. 17.00 wstęp wolny muszla koncertowa w Bażantarni.

Przed koncertem, z inicjatywy aktora elbląskiego teatru Mikołaja Ostrowskiego, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz elbląskiego Schroniska dla Zwierząt.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Letnia odsłona Parku w Zatoniu

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?