Cabarat na deskach teatru im Aleksandra Sewruka

i

Autor: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblagu Cabarat na deskach teatru im Aleksandra Sewruka

Marzec z Cabaretem. Kultowy spektakl wraca do Elbląga

2022-02-15 13:51

Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka miał swoją elbląską premierę 8 listopada 2019 roku. Pandemia koronawirusa, która nadeszła w pierwszych miesiącach 2020 roku, uniemożliwiła dalsze wystawianie spektaklu. Teraz, po ponad dwóch latach od premiery, Cabaret wraca na scenę elbląskiego Teatru.

Cabaret to jeden z najgłośniejszych i najpopularniejszych musicali, który swoją prapremierę miał na Broadwayu w 1966 r. Pochodzące z niego piosenki na stałe weszły do kanonu muzyki popularnej. Wystarczy wspomnieć takie tytuły jak „Money, money” czy „Don’t tell mama”. Znakomicie napisana sztuka, wystawiana na deskach teatrów całego świata, tworzy kanon popkultury, porywa i zmusza do refleksji.

Nocne życie Berlina za drzwiami kabaretu Kit Kat jest w rękach obscenicznego Mistrza Ceremonii. W innych rękach, w tym samym czasie ważą się losy milionów ludzi. Naziści dochodzą do władzy. Miłość na tle nocnego klubu, w którym rodzi się burzliwy i namiętny związek amerykańskiego pisarza Cliffa Bradshawa z Sally Bowles, tancerką kabaretową. Brutalna przedwojenna rzeczywistość w kontraście z głośną muzyką i bezwstydnym tańcem. Beztroska zabawa usypia czujność. Zderzenie z prawdą będzie bolesne. Śpiew nie zagłuszy tego, co wydarzy się za chwilę.

Pierwsze wystawienia spektaklu Cabaret po dwuletniej przerwie w środę 09.03, o godz. 19:00.

Chciał się pościgać z BMW. Nie wiedział, że to nieoznakowany radiowóz