Jeden z obrazów Anny Maciejko

i

Autor: Anna Maciejko

Malowane na starych żaglach. Wernisaż wystawy Anny Maciejko

2024-01-29 15:44

W poniedziałek, 5 lutego o godz. 18:00 zapraszamy do sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej na wernisaż wystawy Anny Maciejko „Malowane na starych żaglach”. Muzycznym dopełnieniem wystawy będzie występ Dagny Krause grającej na wiolonczeli. Wstęp wolny.

"Pomysł malowania na żaglach powstał około dziesięciu lat temu. Zwróciłam wówczas uwagę na bezużyteczne żagle leżące w klubie żeglarskim YKM Gryf, którego jestem członkinią. Wcześniej malowałam standardowo na podobraziach. Pierwszy raz tego typu prace pokazałam na wystawie w Galerii przy szkole filmowej w Gdyni. Spotkały się z pozytywnym odbiorem i kontynuuję ten rodzaj twórczości.

Mam nadzieję, że wystawa w gościnnych murach Biblioteki Elbląskiej, w równie gościnnym mieście, nie zawiedzie Państwa oczekiwań. A z biblioteką to było tak... Żeglując latem 2023 r. roku w stronę pochylni, staliśmy przy gościnnej kei pomiędzy mostami. Odwiedziłam wtedy Bibliotekę Elbląską i oczarowała mnie piękna sala "U św. Ducha". Nie mam kierunkowego wykształcenia plastycznego. Jestem pasjonatką malarstwa od młodości.

Zawodowo pracowałam jako elektronik. Nie przeszkadza to jednak w uprawianiu innych pasji czy poszerzaniu zainteresowań. Mam ich wiele."

Zapraszam serdecznie na wystawę do Biblioteki Elbląskiej.Ekipa elbląskiej Eski także zaprasza.