Piekarczyk

i

Autor: UM Elbląg

Małe Piekarczyki, duża promocja Elbląga

2022-12-08 8:37

Prezydent Witold Wróblewski wraz z Małgorzatą Adamowicz oraz pomysłodawcami odsłonili na Bulwarze Zygmunta Augusta Piekarczyka z kotwicą. To jeden z pięciu małych Piekarczyków, które znaleźć można na Starym Mieście.

- To kolejny z elementów promujących nasze piękne miasto, nawiązujący do elbląskiej legendy. Mam nadzieję, że te Piekarczyki dobrze się przyjmą. Wykonanych zostało pięć figurek w formie odlewów mosiężnych o wysokości ok. 50 cm każda. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia był klub radnych Koalicji Obywatelskiej. Koszt realizacji to ok. 77 tys. zł – mówił Prezydent Witold Wróblewski. 

Do realizacji przedsięwzięcia zaproszono szkoły, przedszkola oraz mieszkańców Elbląga, by nadsyłali swoje pomysły na figurkę elbląskiego Piekarczyka wraz ze wskazaniem lokalizacji. Komisja wybrała 10 najlepszych pomysłów z których 5 w głosowaniu wskazali do realizacji mieszkańcy.

- Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, którzy zaproponowali wygląd małych Piekarczyków. Myślę, że na tych pięciu Piekarczykach nie poprzestaniemy. To dodatkowa atrakcja, tak, jak napis Elbląg, którego również nasz klub był inicjatorem – zaznaczyła Małgorzata Adamowicz, przewodnicząca klubu radnych PO.

Poza Bulwarem Zygmunta Augusta figurkę znajdziemy również przy Bibliotece Elbląskiej, ILO, Specjal Pubie oraz na Moście Wysokim. Odsłonięcia figurki dokonali jej pomysłodawcy - dzieci z Przedszkola nr 19 w Elblągu oraz Pan Szymon Zachariasz.

Poniżej pełna lista pomysłodawców małych Piekarczyków:1) „Piekarczyk z książką” Pomysłodawcy: Bartosz Łukasik, Izabela Lauterbach, Alisa Sokalava, Dzieci z Przedszkola nr 19 w Elblągu, Paweł Wilkus, Szymon Zachariasz2) „Piekarczyk z gęsim piórem”Pomysłodawca: Paweł Wilkus3) „Piekarczyk z wagą szalkową” Pomysłodawca: Karolina Nita4) „Piekarczyk z wędką”Pomysłodawcy: Paweł Wilkus, Szymon Zachariasz5) „Piekarczyk z kotwicą”Pomysłodawcy: Dzieci z Przedszkola nr 19 w Elblągu, Szymon Zachariasz.

Zygmunt Chajzer maskotki Zonka strzeże jak oka w głowie!
Sonda
Podobał Ci się finał 11. edycji "Top Model"?