Makabryczny kulig. Sanki z dziećmi uderzyły w bryłę śniegu. 8-latek stracił kciuk [ZDJĘCIA]

2021-12-13 11:03

Policjanci interweniowali wobec 33-latka, który urządził kulig, używając swojego auta. W jego trakcie doszło do utraty panowania nad autem i uderzenia sanek z dziećmi w bryłę zlodowaciałego śniegu. W wyniku zdarzenia 8-latek stracił kciuk.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na drodze leśnej pomiędzy miejscowościami Płonne a Błudowo. 33-letni mężczyzna zorganizował kulig dla dzieci, doczepiając sanki do samochodu osobowego.

— Do osobowego opla zaczepione były linką sanie zrobione z nart a na nich siedziała trójka dzieci. Podczas jazdy sanie zjechały na pobocze i uderzyły w bryłę zlodowaciałego śniegu, a następnie wraz z siedzącymi na nich uczestnikami przewróciły się — poinformował nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. — W wyniku zdarzenia 8-letni chłopiec doznał urazu w postaci obcięcia kciuka lewej ręki — dodał. 

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pasłęku.

Elbląg. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl