maja hokej

i

Autor: Dorota Jaskulska Prezes UKS Wikingowie

Maja wraca do Elbląga ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata (hokej)

2022-09-13 10:16

W austriackim Radenthein zakończyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18. Reprezentacja Polski juniorek, do której powołana została elblążanka Maja Brzezińska, wywalczyła srebrny medal, pokonując Danię 2:1 oraz Koreę Południową 2:1. Niestety Polki uległy w dogrywce drużynie z Chińskiego Tajpej 1:2, oraz Austrii 0:4.

Maja Brzezińska bardzo dobrze zagrała w tych mistrzostwach. Remisowy wynik w regulaminowym czasie meczu z Chińskim Tajpej zawdzięczamy jej celnym karnym strzałem w 34 minucie spotkania. Elblążance udało się zachować zimną krew i pokonać bramkarkę drużyny przeciwnej, której bramka była zaklęta. W meczu Polki oddały łącznie 68 strzałów na bramkę, ale tylko jeden (Mai) znalazł się w okienku. W ostatnim meczu mistrzostw Polska - Korea Południowa, bramka Mai w 23 minucie podniosła przewagę reprezentacji Polski na 2:0 i pomimo straty bramki w 56 minucie Polki wygrały ostatecznie 2:1 i tym samym zdobyły tytuł Wicemistrzyń Świata.

Sezon hokejowy dopiero się rozpoczyna. Przed Mają mecze ligowe Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w barwach GKS Stoczniowiec oraz (jesteśmy przekonani) występy w barwach narodowych zarówno juniorek jak i seniorek. Trzymamy kciuki za udany sezon!

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE