maja hokej

i

Autor: Dorota Jaskulska Prezes UKS Wikingowie

Maja wraca do Elbląga ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata (hokej)

2022-09-13 10:16

W austriackim Radenthein zakończyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18. Reprezentacja Polski juniorek, do której powołana została elblążanka Maja Brzezińska, wywalczyła srebrny medal, pokonując Danię 2:1 oraz Koreę Południową 2:1. Niestety Polki uległy w dogrywce drużynie z Chińskiego Tajpej 1:2, oraz Austrii 0:4.

Maja Brzezińska bardzo dobrze zagrała w tych mistrzostwach. Remisowy wynik w regulaminowym czasie meczu z Chińskim Tajpej zawdzięczamy jej celnym karnym strzałem w 34 minucie spotkania. Elblążance udało się zachować zimną krew i pokonać bramkarkę drużyny przeciwnej, której bramka była zaklęta. W meczu Polki oddały łącznie 68 strzałów na bramkę, ale tylko jeden (Mai) znalazł się w okienku. W ostatnim meczu mistrzostw Polska - Korea Południowa, bramka Mai w 23 minucie podniosła przewagę reprezentacji Polski na 2:0 i pomimo straty bramki w 56 minucie Polki wygrały ostatecznie 2:1 i tym samym zdobyły tytuł Wicemistrzyń Świata.

Sezon hokejowy dopiero się rozpoczyna. Przed Mają mecze ligowe Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w barwach GKS Stoczniowiec oraz (jesteśmy przekonani) występy w barwach narodowych zarówno juniorek jak i seniorek. Trzymamy kciuki za udany sezon!

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca