Rainforest Challenge Poland w Elblągu zakończony

i

Autor: Krzysztof Jaworski Rainforest Challenge Poland w Elblągu zakończony

Lekko nie było. W Elblągu odbył się rajd offroadowy Rainforest Challenge

2021-04-26 10:50

Na elbląskiej Modrzewinie, w błocie, wodzie, wąwozach i na stromych podjazdach walczyło blisko 80 załóg z Polski i Europy. Odbyły się także Mistrzostwa Polski Modeli RC.

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku. Jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar. W tym roku odbyła się jego pierwsza polska edycja. Miała miejsce na elbląskiej Modrzewinie:

Rain Forest Challenge Poland, Rajd off roadowy na elbląskiej Modrzewinie

- Bardzo pozytywna impreza. Trasy ciężkie, wymagające, dały dużo radości, no ale, ostatni dzień już na lawecie. Popsuliśmy auto – urwaliśmy wąs od zwrotnicy i nie udało się tego naprawić na szybko, więc niestety dla nas koniec. Mam nadzieję, że organizatorzy się nie poddadzą i za rok zrobią drugą edycję - mówi Wojtek Koźliński z wrocławskie grupy 4x4.

Jakub Urbankiewicz, główny organizator Raiforest Challenge Poland już zapowiedział drugą edycję rajdu.

- Mamy licencję na pięć lat, na pewno więc zrobimy kolejne edycje. Opinie zawodników są jednoznaczne, tereny Modrzewiny są idealnym miejscem na takie wydarzenia, zdecydowana większość już zapowiedziała, że wróci tu za rok. Oczywiście były pewne niedociągnięcia, ale to pierwsza edycja, więc dopiero uczymy się robić tak duże wydarzenie. Niestety, z powodu pandemii w tym roku widzowie nie mogli brać udziału i jest to dla mnie osobiście ogromna strata, bo było na co popatrzeć. Miejmy nadzieję, że za rok już będziemy mogli gościć widzów.

Częścią zmagań Rainforest Challenge Poland były także Mistrzostwa Polski Modeli RC. Na mini trasach offroadowych walczyło kilkadziesiąt modeli samochodów terenowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl