kasa

i

Autor: Pixibay

Kupił monety, stracił banknoty. Elbląska policja ostrzega przed internetowymi oszustami

2023-01-03 12:24

Zaczyna się nowy rok a my od nowa będziemy przypominać o tym, że bezpieczeństwo wszelkich Internetowych transakcji zależy od nas. Będziemy także pokazywać przykłady, gdzie coś poszło nie tak, po to, by ktoś następny nie popełnił błędu i nie dał się oszukać.

Pierwszy przykład dotyczy pewnego mężczyzny, który na portalu społecznościowym zakupił trzy  monety a właściwie skusił się na zakup trzech monet za które zapłacił ponad 200 złotych. Niestety towaru nie otrzymał – sprawa trafiła na policję.

Inna sprawa dotyczyła pewnej elblążanki, która poprzez portal internetowy sprzedawała sukienkę. Sprzedała ją innej użytkowniczce a ta przysłała jej link do formularza po wypełnieniu, którego ta pierwsza miała otrzymać pieniądze. Jak nie trudno się domyślić nie zadziałało to w ten sposób. Po wypełnieniu formularza kobieta straciła dostęp do swojego konta bankowego z którego zaraz później zniknęła kwota 2500 złotych. Tu sprawa również została zgłoszona na policję.

Przestrzegamy przed otwieraniem nieznanych linków oraz wypełnianiem formularzy przelewów, gdzie musimy podać nasze dane logowania się do konta. Są to dane poufne znane tylko właścicielowi rachunku, nie należy ich nikomu przekazywać.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu
Sonda
Czy na miejscu wypadku powinno stawiać się krzyże?