korona

i

Autor: Straż Miejska Elbląg

Księżniczką nie była, jednak koronę wzięła. Szopka Bożonarodzeniowa znów okradziona

2022-12-28 11:13

Do elbląskiej szopki bożonarodzeniowej wciąż wchodzą nieproszeni goście. Swoje wizyty niestety nierzadko kończą kradzieżą. W nocy 23 grudnia 2022r. operator monitoringu miejskiego zauważył rozbawioną młodą kobietę z koroną na głowie.

Ponieważ nie była to żadna królowa, ani nawet księżniczka na miejsce został wezwany patrol policji. Kobietę zatrzymano kilka przecznic dalej - została ukarana mandatem karnym za kradzież korony z głowy króla. Jeszcze tej samej nocy atrybut wrócił na swoje miejsce.

Na domiar złego wandale polubili robić sobie zdjęcia z wnętrza szopki. Tej nocy było również 4 innych chętnych na zrobienie zdjęcia z samego środka szopki,  a przez całe święta niestety o wiele więcej.

W elbląskiej szopce na Starym Mieście zainstalowane są kamery jak również głośnik połączony z centrum monitoringu. Strażnicy mogą na żywo nadawać komunikaty głosowe odstraszające wandali.

Polak UJAWNIA PRAWDZIWE OBLICZE Legii Cudzoziemskiej
Sonda
Wysyłasz życzenia SMSem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE