Zatrzymano kolejnego szpiega! Obywatel Rosji zbierał informację o polskim wojsku!

i

Autor: Elbląska żandarmeria wojskowa Archwium

Korupcja w wojsku. Elbląska Żandarmeria Wojskowa zatrzymała sześć osób

2020-12-22 9:41

Zatrzymani to żołnierzy i pracowników z jednostek wojskowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Są podejrzani o przyjmowania korzyści majątkowych od przedsiębiorców zajmujących się zaopatrzeniem jednostek wojskowych.

Chodzi o setki tysięcy złotych. Zarzuty prokuratorskie usłyszało sześć osób - 4 pracowników i 2 żołnierzy. Wobec żołnierzy Wojskowy Sąd Garnizonowy zastosował tymczasowe aresztowanie. W wyniku prowadzonej przez zatrzymanych nielegalnej działalności od 2013 roku Skarb Państwa mógł ponieść wielomilionowe straty. Podczas prowadzonych działań żandarmi zabezpieczyli między innymi 160 tysięcy złotych, pochodzących z przestępczej działalności. Wszyscy usłyszeli zarzuty prokuratorskie, natomiast wobec dwóch zatrzymanych żołnierzy Wojskowy Sąd Garnizonowy zastosował tymczasowe aresztowanie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Działania prowadzone były przy wsparciu Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, a nad wszystkim czuwały wydziały wojskowych prokuratur okręgowych w Warszawie i Gdańsku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przed pierwszą gwiazdką - świąteczne przygotowania

Jak dobrze znasz polskie kolędy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...