Ruszyły prace na Kumieli w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Koniec dzikiego parkowania. Trwa przebudowa Kumieli na elbląskiej Starówce

2024-02-15 13:52

Miasto prowadzi prace związane z przebudową gruntowego odcinka ulicy Kumieli na Starym Mieście. Prócz nowej nawierzchni powstaną tu nowe miejsca parkingowe.

Kumieli do remontu

Prace na Kumieli ruszyły. W miejscu, gdzie obecnie działa dziki parking pojawią się oznakowane miejsca postojowe. Ulica doczeka się także nowego oświetlenie i kanalizacji deszczowej.

- Nowy parking przy Kumieli, to będzie rozszerzenie możliwości parkowania na terenie szeroko pojętego Starego Miasta. Tych miejsc parkingowych jest tu zdecydowanie za mało, dlatego podjęliśmy decyzję, by przy okazji modernizacji Kumieli, a tak naprawdę jej budowy, o stworzeniu kolejnych miejsc postojowych. Mówię „budowę”, bo Kumieli na odcinku, na którym właśnie trwają prace, do tej pory była w praktyce drogą gruntową - mówi wiceprezydent Elbląga, Janusz Nowak.

W ramach prac przesunięte zostanie ogrodzenie Zespołu Szkół Informatycznych. Pozwoli to na stworzenie kilkudziesięciu miejsc do parkowania prostopadłego przy Kumieli. Prace będą kosztowały niemal 2 mln złotych. Zajmuje się nimi Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Inwestycja powinna być gotowa przed końcem wakacji