Muzeum Tradycji Szlacheckie w Waplewie Wielkim

i

Autor: Muzeum Tradycji Szlacheckie w Waplewie Wielkim Muzeum Tradycji Szlacheckie w Waplewie Wielkim

Kolejny zabytek regionu nabierze blasku. To zespół pałacowo-parkowy w Waplewie Wielkim

2021-01-18 12:10

Muzeum Narodowe w Gdańsku otrzymało pożyczkę z na konserwację i rewaloryzację zabytkowej powozowni w Pałacu Sierakowskich w Waplewie Wielkim czyli Muzeum Tradycji Szlacheckiej.

W ramach drugiego etapu prac prowadzonych w Waplewie Wielkim planowana jest kompleksowa konserwacja i rewaloryzacja budynku zabytkowej powozowni. Projekt przewiduje utworzenie w tym obiekcie przestrzeni, w których będzie można organizować wystawy i konferencje, jak również adaptację części pomieszczeń na magazyny. Wartość pożyczki udzielonej na ten cel z Pomorskiego Funduszu Rozwoju to kwota 7,4 mln zł.

Do tej pory udało się odnowić pałac, ale jest jeszcze wiele zabudowań wokół pałacu, które wymagają podjęcia działań ratunkowych ze względu na stan ich zachowania i zagrożenie zniszczeniem. W planach muzeum jest także modernizacja historycznego majdanu oraz podjazdu w otoczeniu pałacu. Pozwoli to na wprowadzenie wygodniejszej komunikacji, m.in. poprzez utworzenie tam parkingu dla zwiedzających.

Pałac Sierakowskich w Waplewie Wielkim czyli Muzeum Tradycji Szlacheckiej znajduje się 17 km od Malborka, i 40 kilometrów od Elbląg, przy drodze nr. 515 Malbork – Iława. Muzeum otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 10:00 - 16:00 wstęp jest wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FENOMEN MORSOWANIA – SKĄD SIĘ WZIĄŁ?

Kultowe teksty z Gwiezdnych Wojen. Jesteś fanem sagi? 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Która postać z Gwiezdnych Wojen wypowiedziała tę kwestię: "Więc tak oto ginie demokracja. Podczas aplauzu tłumów"?