itr

i

Autor: UM Elbląg

Kolejny tir z darami pojechał z Elbląga do Tarnopola

2022-04-25 11:28

Kolejne 14 ton darów wyjechało do Tarnopola, naszego miasta partnerskiego na Ukrainie. Oprócz żywności, śpiworów, odzieży zapakowany został sprzęt AGD – pralki, lodówki, czy kuchenki mikrofalowe. W transporcie znajdują się także dary dla Polaków mieszkających w Tarnopolu.

- Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, mieszkańcom Elbląga, przedsiębiorcom za przekazanie darów, strażnikom miejskim i pracownikom MOSiR, za pomoc w załadunku oraz elbląskim celnikom za sprawną odprawę. Szczególne podziękowania składam elbląskiemu zakładowi General Electric za sfinansowanie transportu darów na Ukrainę – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Dotychczas, łącznie w czterech transportach wysłaliśmy z Elbląga ok. 51 ton darów. Do pomocy mieszkańcom Tarnopola przyłączają się również nasi inni partnerzy zagraniczni. Zbiórkę darów i wysyłkę zorganizowało już francuskie Compiegne, pomoc organizowana jest także w niemieckim Leer.

Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Sonda
Czy siostry zakonne powinny posiadać własne pieniądze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE