oszustwa internetowe

i

Autor: KMP ELBLĄG

Kolejne oszustwa przy zakupach internetowych

2021-07-28 11:56

Policjanci przyjęli wczoraj dwa zawiadomienia o przestępstwach o charakterze internetowym. W pierwszym przypadku sprawa dotyczyła zakupionej gry komputerowej i wykonanego przelewu w drugiej znanego już wyłudzenia płatności metodą na blika.

Młody mężczyzna na portalu społecznościowym znalazł ofertę sprzedaży gry o nazwie Mafia. Grę zakupił, wykonał przelew a samej gry nie otrzymał. Postanowił więc zgłosić sprawę na policję bo stracił 70 złotych.

Druga sytuacja dotyczyła już większej kwoty bo 300 złotych. Pieniądze 47-letnia kobieta za pomocą kodu blik i internetowego komunikatora przekazała swojej siostrze, która napisała do niej z prośbą o pożyczkę. 47-latka nie wiedziała że konto siostry zostało przejęte przez oszusta i to on podał się za kobietę. Sprawa trafiła na policję. Za dokonanie oszustwa zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zginął podczas zabawy bronią
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE