Kolarze będą się ścigać w elbląskiej Bażantarni

2021-10-01 12:57

Mamy świetną wiadomość dla miłośników kolarstwa górskiego. Zawody Garmin MTB Series po raz kolejny zawitają w Elblągu! Pierwsza impreza w ramach tego popularnego maratonu MTB odbyła się w Bażantarni w 2014 roku. Ponownie kolarze spotkają się w Elblągu w sobotę 2 października. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse.

Garmin MTB Series jest najpopularniejszym cyklem maratonów kolarstwa górskiego rozgrywanym od 2014 roku. Co roku w zawodach startują setki kolarzy. Ósma edycja zmagań w ramach Garmin MTB Series to trzy lokalizacje Gdańsk, Wejherowo i Elbląg.

Zawody w Elblągu odbyły się do tej pory dwa razy, w 2014 oraz 2020 roku i doskonale wiemy, że przypadły do gustu wielu zawodnikom ze względu na różnorodną i niezwykle wymagającą trasę poprowadzoną w Parku Leśnym Bażantarnia. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli znowu zawitać na Żuławach i ponownie zaproponować zawodnikom świetną trasę. Jesteśmy przekonani, że wielu kolarzy, którzy nie mieli okazji ścigać się w Elblągu będzie chciało się na niej sprawdzić. Będzie to najbardziej wymagająca technicznie trasa za wszystkich etapów cyklu, na której będzie czekać szczególnie dużo singli.

- Tegoroczna odsłona cyklu Garmin MTB Series jest już naszym 8. spotkaniem z zawodnikami! Kolarze będą rywalizować standardowo na dystansach MINI i MAXI, w ramach których prowadzona będzie ogólna klasyfikacja generalna OPEN w ramach startów indywidualnych oraz drużynowych. Wyłoni ona najlepszych zawodników Garmin MTB Series 2021. Imprez pod szyldem Garmin MTB Series nie mogło zabraknąć w kalendarzu na ten rok - tłumaczy Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zawody w Elblągu są finałem tegorocznego cyklu, dlatego spodziewamy się niesamowitych sportowych wrażeń. Czekamy na Was!

Sterroryzował obsługę lombardu. Szuka go policja z Włocławka

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: