Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

Kierunek jezioro Korsuń. Kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa

2022-05-11 13:51

Majowa odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie prowadziła nad Jezioro Korsuń w gminie Rychliki. To malownicze jezioro jest chętnie odwiedzane w sezonie przez amatorów kąpieli. Wycieczka wystartuje w niedzielę, o godzinie 10:00, spod liter Elbląg na Starym Mieście.

Ruszamy z Elbląga, następnie udamy się przez Żurawiec i Nowe Dolno oraz Święty Gaj w kierunku Kwietniewa. Jezioro Korsuń znajduje się w Kiersytach nieopodal Kwietniewa. Tam też zrobimy dłuższy postój podczas którego obecny z nami Lech Słodownik, historyk i regionalista, opowie nam o ciekawych miejscach w okolicy.

Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Rychliki, Jelonki i Komorowo Żuławskie. Nasza jazda zakończy się przy rondzie Bitwy pod Grunwaldem. Zobacz mapę - 64 km.  Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, pojawią się też betonowe płyty i krótki odcinek gruntowy.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do dość długiej trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie przy nad Jeziorem Korsuń. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16 jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2022 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Rowerzysta i Samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE