Tor Kalbar w Elblągu nocą.

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Tor Kalbar w Elblągu nocą.

Kalbar kończy sezon. Tor łyżwiarski staje się wrotkarskim

2022-02-21 14:36

Zakończył się sezon zimowy na Torze Łyżwiarskim Kalbar w Elblągu. Mimo pandemii, był jednym z najlepszych sezonów od czasu otwarcia obiektu. Miłośnicy jazdy na łyżwach nadal będą mogli korzystać z Krytego Lodowiska im. Heleny Pilejczyk przy ul. Karowej.

Elbląskie kluby łyżwiarstwa szybkiego będą uczestniczyły w ten weekend w ostatnich zawodach i tym samym kończą swój sezon szkoleniowy. W mijającym sezonie na obiekcie rozegrano Ogólnopolskie Zawody dla dzieci w łyżwiarstwie szybkim, w których uczestniczyło ponad 100 zawodników z całej Polski. Tor Kalbar był również chętnie odwiedzany przez mieszkańców Elbląga, którzy mogli korzystać ze ślizgawek ogólnodostępnych, a także przez liczną grupę dzieci i młodzieży, która w czasie ferii mogła jeździć na Kalbarze bezpłatnie. Łącznie prawie 6 tysięcy osób skorzystało w tym sezonie z toru, co sprawiło, że mimo pandemii był to jeden z najlepszych sezonów od czasu otwarcia obiektu. Zakończenie sezonu łyżwiarskiego na torze spowodowane jest również niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które negatywnie wpływają na jakość tafli lodowej. Ciągłe opady deszczu, a także silne wiatry powodują, że znaczna część ślizgawek nie może się odbyć z powodu bezpieczeństwa.

W obiekcie tym rozpoczną się prace przygotowujące do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych i kortów tenisowych. Wszystkim miłośnikom łyżew i użytkownikom Toru Kalbar Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu serdecznie dziękuje za wspólnie spędzony czas, licząc na ponowne spotkania w kolejnym sezonie.

Warto jednak podkreślić, że Kryte Lodowisko Helena przy w Elblągu ul. Karowej jest nadal otwarte i czeka na wszystkich miłośników jazdy na łyżwach.

Olsztyn. Pijany kierowca wjechał w sygnalizator