wichury

i

Autor: Pixibay

Już w weekend: ostrzeżenie dotyczące gwałtownych wichur w Elblągu

2023-02-16 13:40

W związku z prognozą pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego w dniach 18-19 lutego br., Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Elbląg przekazuje ostrzeżenie dla mieszkańców miasta o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia gwałtownych wichur.

W razie zagrożenia zaleca się następujące działania:

słuchanie prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów;unikanie przebywania na otwartej przestrzeni;zabezpieczenie okien i przedmiotów które mógłby porwać wiatr;zabezpieczenie wolno stojących przedmiotów na balkonach i tarasach;zapewnienie sobie dostępu do świec, zapałek, latarek oraz naładowanie telefonów;unikanie zatrzymywania się pod drzewami, trakcjami elektrycznymi, szyldami itp.;unikanie parkowania pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych;zachowanie szczególnej ostrożności przy wyjeżdżaniu samochodem na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej np. ekranami;zamknięcie zwierząt trzymanych na dworze w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach;świadomość odczuwania podczas silnego wiatru niższej temperatury niż w rzeczywistości.

'VOX: pączek za poprawną odpowiedź'
Sonda
Czy często chodzisz do galerii handlowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE