Zwycięzcy XV Biegu Piekarczyka

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu

Jubileusz i rekord. XV elbląski Bieg Piekarczyka za nami

2024-06-10 11:32

W niedzielę (9 czerwca) na ulicach Elbląga odbyła się Jubileuszowa edycja Biegu Piekarczyka. Piętnasta edycja była rekordowa pod względem frekwencji. W Biegu głównym i biegach towarzyszących wystartowało łącznie prawie 1700 zawodników. Najmłodszy miał pół roku. Najstarszy 81 lat.

XV elbląski Bieg Piekarczyka za nami

10 km trasę biegu głównego wśród mężczyzn najszybciej pokonali: Jakub Ossowski (Elbląg), John Meade (Cork) i Maciej Tomaszewski (Toruń). Wśród kobiet najszybsze były: Beata Niemyjska (Starocin), Dorota Kaczmarek (Gdańsk) i Monika Danielska (Ostróda). Rekordową frekwencją cieszył się w tym roku również Mini Bieg Piekarczyka, w którym wystartowało 700 młodych biegaczy.

- To największa impreza biegowa w regionie. Bardzo się cieszę, że mamy tak dużą frekwencję. Już myślimy nad rozszerzeniem formuły biegu, aby w przyszłym roku mogło wziąć w nim udział jeszcze więcej zawodników - widzimy, że jest taka potrzeba. Mamy biegaczy nie tylko z kraju, ale również z zagranicy, w tym niezawodnie zawodnicy z naszego miasta partnerskiego Compiegne we Francji. Witam Państwa w pięknym, zielonym Elblągu i zapraszam częściej do odwiedzenia naszego miasta. Życzę wszystkim powodzenia i wielu wspaniałych wrażeń. Na ręce Pana dyrektora Marka Kucharczyka składam również podziękowania dla wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wolontariuszy i sponsorów za organizację tego wspaniałego wydarzenia – mówił Michał Missan, Prezydent Elbląga.

Jubileusz i podziękowania

Jubileuszowa edycja była okazją do podziękowania pomysłodawcy i organizatorowi pierwszego Biegu – Stanisławowi Szczepańskiemu, a także do uhonorowania trzech biegaczy z Polski, którzy uczestniczyli we wszystkich edycjach Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Statuetkę otrzymał również Michel Etienne z francuskiego Compiegne, który jedynie podczas pandemii nie uczestniczył w naszym Biegu.

Oficjalne wyniki Biegu Piekarczyka na 5 i na 10 km można znaleźć tu.

Poza sportową rywalizacją i kibicowaniem Bieg Piekarczyka był okazją do rodzinnego spędzenia czasu. Na Placu Jagiellończyka i dla dzieci i dla dorosłych czekało wiele atrakcji, w tym: animacje, dmuchańce, czy strefa gastronomiczna. Elblążanie mogli również wziąć udział w głosowaniu w Zielonym Budżecie.

Organizatorami XV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka byli: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Ambasadorką biegu jest Iga Baumgart-Witan, polska mistrzyni olimpijska oraz medalistka Mistrzostw Świata i Europy.