Uniwersalne piloty ułatwią elbląskim służbom dojazd na miejsce zdarzenia

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Uniwersalne piloty ułatwią elbląskim służbom dojazd na miejsce zdarzenia

Jeden pilot na wszystkie szlabany. W Elblągu będzie bezpieczniej

2021-03-24 14:30

Od kilku lat bolączką interweniujących na terenie Elbląga służb były szlabany, które uniemożliwiały sprawny dojazd do wielu posesji. Teraz powinno się to zmienić dzięki zintegrowanemu pilotowi, który otwierać będzie różne szlabany. Takie piloty otrzymały dziś w Urzędzie Miejskim elbląskie służby: Policji, Straży Pożarnej, Działu Ratownictwa Medycznego oraz Straży Miejskiej.

Integracją systemu dla potrzeb elbląskich służb zajęła się gdyńska firma Polaris, która dostosowywała szlabany do jednego urządzenia. Szlabany, które zostały włączone do systemu opatrzone będą specjalną naklejką: „Szlaban dostępny służbom ratunkowy. Elbląg”. Nie wszyscy spośród właścicieli terenów i zarządców zdecydowali się jeszcze na dostosowanie swoich szlabanów dla służb, choć miejmy nadzieję, że z czasem, dla bezpieczeństwa mieszkańców, także i oni dołączą do tego zintegrowanego systemu.

Nie wszyscy spośród właścicieli terenów i zarządców zdecydowali się jeszcze na dostosowanie swoich szlabanów dla służb. Miejmy nadzieję, że wkrótce, dla bezpieczeństwa mieszkańców, dołączą do systemu. Miasto przygotowało na razie 67 pilotów. Otrzymały je: Komenda Miejska Policji (20 sztuk), Dział Ratownictwa Medycznego (12 sztuk), Straż Pożarna (10 sztuk), Straż Miejska (5 sztuk). Piloty zostały też zabezpieczone dla spółek miejskich EPWiK i EPEC oraz firm PGNiG oraz Energa (tutaj do rozdysponowania będzie około 15 pilotów).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Lublin: Samochód wjechał w karetkę na sygnale

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie